AirPower Çıkış Yapacak Mı?

0
69

Apple’ın kablosuz şarj cihazı olarak tanıtılan ve iPhone X tanıtımıyla beraber gündem olan AirPower serisi bir türlü gün yüzüne çıkmadı. Aslında AirPower kablosuz şarj cihazının tanıtılmasının hemen ardından, cihazın birkaç gün içerisinde satışa çıkacağını düşünüyorduk.

Tanıtım sonrasında gelen açıklamalardan sonra ise cihaz için beklentiler birkaç haftaya çıktı. iPhone X üretim sorunu nedeniyle geç gelmişti ve bu durum sonrasında AirPower satışlarının bu kez birkaç ay sonraya ertelendiğini gördük. Sonuç olarak süreç böyle ilerleyip gitti. Şimdi merak edilen ise AirPower gerçekten satışa çıkacak mı?

AirPower Eylül Ayında Gelebilir

Konunun tekrar gündeme gelmesinin nedeni Siri sanal asistanı. Çok kısa bir süre öncesinde Logitech ile Apple’ın ortaklığıyla tanıtılan yeni kablosuz şarj standının ardından, AirPower serisine ne olduğunu öğrenmek isteyen bazı geliştiriciler, Siri sanal asistanından yardım aldı.

Siri’ye sorulan soruda ise kablosuz şarj cihazının ne zaman çıkış yapılacağı öğrenilmek istendi. Tabii ki sonuç yine hüsran oldu. Öyle ki Siri böyle bir soruda daha fazla bilgi alması için kullanıcıları Apple Store’a yönlendiriyor. Fakat Apple Store üzerinden de Apple’ın resmi sayfası üzerinden de AirPower hakkında hiçbir bilgi alamıyoruz.

Apple AirPower

Yaklaşık olarak 1 senedir çıkış yapmayan kablosuz şarj cihazının neden tanıtıldığını anlamak oldukça zor. Muhtemelen 200 dolar fiyata sahip olacağı belirtilen yeni cihazın, iptal edilmesi gibi bir durumun söz konusu olması beklenmiyor. Yine de Apple’ın ne yapacağı pek belli olmaz.

Şu an için beklentiler 2018 iPhone modellerinde kablosuz şarj desteğinin olacağı ve bu nedenle yeni cihazın da Eylül ayındaki tanıtımdan sonra satışa çıkarılacağı yönünde. Analistlerden bu yönde bilgiler geliyor. Bakalım Apple gerçekten AirPower kablosuz şarj cihazınız satışa çıkaracak mı? Yeni ortaklıklarla alternatif kablosuz şarj stantlarının tanıtılması da soru işaretlerini arttırıyor.

İlginizi Çekebilir: Apple Parmak İzi Sensörlerini Değiştirecek

Önceki İçerikApple Parmak İzi Sensörlerini Değiştirecek
Sonraki İçerik16 Yaşındaki Genç Apple’ı Hackledi
Uzun zamandır mobil teknolojiler üzerinde çalışmalar yapan ve teknoloji dünyasını yakından takip eden İbrahim, yaptığı çalışmalarla teknoloji dünyasında elde ettiği deneyimleri AppleUzmani.net üzerinden paylaşmakta.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?