AirPods Zamlandı! – İşte Yeni Fiyatlar

0
1087

Apple bize şok üstüne şok yaşatmaya devam ediyor. Önce tüm iPhone modelleri için kutu içeriğinin değişmesi şimdi ise yeni zamlar. Zamlardan etkilenen ilk ürünler ise AirPods kulaklık modelleri oldu. Birinde ikisinde değil, serinin tüm kulaklıklarında fiyatlar için değişikliğe gidildi. AirPods zamlandı ama öyle zam oranları da çok düşük değil.

Yeni bir kulaklık alma gibi bir planınız varsa sizin için üzücü olacak olan bu haberin bir önemi de var. Öyle ki artık iPhone kutularından da kulaklık çıkmıyor. Kutudan kulaklık çıkmıyor madem bir kablosuz kulaklık alayım düşüncesine karşı zamlı fiyatların geldiğini düşünüyorum ki 1 Temmuz sonrasında kulaklıkların fiyatı zaten değişmişti. İkinci zam biraz keyfi oldu gibi.

AirPods Zamlandı – Tüm Modellerin Yeni Fiyatları

Fiyatı değişiklik gösteren ilk model standart versiyon oldu. Şu an satışta olan en düşük AirPods modeli 1.599 TL oldu. Bu model 1.299 TL gibi bir fiyata satılıyordu. Yani anlayacağınız arada 300 TL gibi bir fiyat farkı var.

Eğer kulaklığınızın kutusunu kablosuz şarj kutulu olarak alırsanız zam oranı değişiyor. Bu modelde 1.649 TL olan fiyatın 1.999 TL olduğunu görüyoruz ki zam 350 TL civarına çıkmış oluyor.

AirPods zamlandı

Son olarak AirPods Pro modeli için fiyat farkı var. Pro modelini tercih edecek olursanız, bu durumda da fiyatın 2.099 TL rakamından 2.499 TL rakamına çıktığını görüyorsunuz. Aradaki zam miktarı 400 TL. Yani zam biraz daha artmış durumda.

Tüm bu fiyatlar 14 Ekim sonrasında geçerli olan fiyatlar. 14 Ekim sonrasında yani bugünden itibaren alacağınız kulaklıkların fiyatları. Tek söyleyebileceğimiz şey Apple neden? Zaten kutuda kulaklık olmayacak ve kendin için maliyetleri düşürdün. Bir de üzerine kablosuz kulaklık modellerinin satış fiyatlarını yükseltmekte amaç ne? Anlamak gerçekten zor.

Kulaklık  Eski Fiyatı  Yeni Fiyatı 
AirPods  1.299 TL  1.599
AirPods kablosuz şarj  1.649 TL 1.999 TL 
AirPods Pro 2.049 TL 2.499 TL 

 

Önceki İçerikBazı iPhone Modeller Satıştan Kalktı – Hangi iPhone Modelleri Satılıyor?
Sonraki İçerikiOS 14.1 Yayınlandı – Önemli Değişiklikler Var! (Güncelleme)
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?