Airpods Sürpriz Bir Şekilde İndirime Girdi

1
285

Kablosuz kulaklık konusunda uzun bir bekleyişin ardından Airpods kulaklıklarını piyasaya süren Apple, uzunca bir süredir Airpods modelleri üzerinden rakipleriyle mücadele ediyor. Fakat bu konuda Apple’ın en büyük sorunu fiyatlar gibi gözüküyor. Ülkemizde etkisi çok daha fazla hissedilen yüksek fiyatların rekabette markayı geriye götürdüğü kesin. Özellikle son yapılan zamlardan sonra hem aksesuarların hem de ana ürünlerin fiyatlarının bir hayli yükseldiğini gördük. Fakat Airpods kulaklıkları için bu kez farklı bir durum gündeme geldi. Bu kez zamlar değil, sürpriz bir şekilde kulaklıkların indirim haberleri gündeme geldi.

Airpods Kulaklıkların Fiyatı Nasıl Değişti?

Bu kez indirim haberiyle gündeme gelen Apple, sürpriz bir kararla beraber Airpods kablosuz kulaklıklarında indirime gitti. Kulaklıkların daha önceki satış fiyatı 159 dolar olarak açıklanmıştı. Ülkemizde 900 TL’yi bulan ilk fiyatlar için düzenleme söz konusu. Açıklanan indirim kararıyla beraber kulaklıkların satış fiyatı 145 dolar olarak değiştirildi.

Airpods kulaklıkları için açıklanan bu fiyatların sadece Amerika genelinde geçerli olduğunu belirtelim. Fiyatların sadece Amerika genelinde geçerli olmasına karşın, diğer bölgeler içinde benzeri bir kararın gelip gelmeyeceği merak konusu oldu. Henüz bu konuda bir açıklama yok ancak Airpods kulaklıkları için verilen bu kararın diğer bölgeler ve ülkemiz fiyatlarını da etkilemesi bekleniyor.

Airpods kulaklıkları

Fiyatların neden düşürüldüğü konusunda da bazı açıklamalar var. Yapılan açıklamalara göre fiyatların düşürülmesindeki ana neden yeni bir kulaklığın gelecek olması. Eylül ayında düzenlenecek olan iPhone etkinliğinde Airpods 2 kulaklıklarının da tanıtılması bekleniyor. Yeni model için tanıtımın yapılacak olması, mevcut serinin fiyatlarında bir düşüşe neden olmuş gibi gözüküyor. Apple’ın ülkemizde dahil olmak üzere, diğer bölgeler için ne zaman fiyat değişikliği yapacağı konusunda ise bir bilgi bulunmuyor. Bunun için açıklamaları takip ediyoruz.

İlginizi Çekebilir: Apple OLED Kararıyla Şaşırtabilir

Önceki İçerikApple OLED Kararıyla Şaşırtabilir
Sonraki İçerikApple’a Özel Kablosuz Şarj Cihazı Logitech POWERED
Uzun zamandır mobil teknolojiler üzerinde çalışmalar yapan ve teknoloji dünyasını yakından takip eden İbrahim, yaptığı çalışmalarla teknoloji dünyasında elde ettiği deneyimleri AppleUzmani.net üzerinden paylaşmakta.

1 YORUM

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?