Airpods servis fiyatları

1

Bu yazımızda Apple’ın çok satılan kablosuz kulaklığı AirPods’un servis ücretleri hakkında bilgi vereceğiz. Airpods servis fiyatları, cihazınızın garanti kapsamında olup olmamasına, kullanıcı hatası olup olmamasına göre değişmektedir. Bu yüzden elimden geldiğince tüm durumları kapsayan bir yazı yazmayı hedefliyorum.

AirPods ve AirPods Pro pil değişim ücreti 2022

Pili olan her cihaz gibi AirPods’larda da zaman geçtikçe piller ömürlerini kaybetmeye hatta arızalanmaya başlıyor. Gördüğümüz kadarıyla yaklaşık 2 yıl sonra Airpods pilleri normal dayanma süresinin %80 altına düşebiliyorlar. AirPods’unuzun şarjı az gidiyorsa, şarj sorunu yaşıyorsanız pilin değişim zamanı gelmiş demektir.  Apple yetkili servislerinde AirPods pilinizi garanti kapsamında ve garanti kapsamının dışında değiştirebilirsiniz.

  1. Garantiniz devam ediyorsa ve kullanıcı hatası yoksa;

AirPods’unuzda kullanıcıdan kaynaklı bir arıza yoksa ve piliniz normalden fazla eskimeye uğradıysa ücretsiz değiştirilir. Servis görevlisinin yapacağı pil testiyle pilin durumu görülebilir. Normal pil ömrü kaybı iPhone’lar için 500 şarj döngüsünde %50’dir. Ama AirPods’lar için Apple bu konuda bir açıklama yapmamıştır.

2. Garantiniz devam ediyorsa ve kullanıcı hatasından oluşan bir arıza söz konusu ise;

Bu durumda pil değişimi için Airpods servis fiyatları aşağıdaki gibiydi…

Airpods servis fiyatları 2021

Durumun vehametini görmeniz için eski fiyatları silmedim. Maalesef 2022 yılında fiyatlar şu hale geldi. Durumun vehametini görmeniz için eski fiyatları silmedim:

 

3. AirPods’unuz garanti kapsamında değilse;

Yine 2. maddede bahsettiğimiz rakamlar geçerli.

AirPods Pro servis ücretleri 2022

AirPods Pro’nuz garanti kapsamında ise ve kullanıcı kaynaklı bir arıza oluşmadıysa herhangi bir ücret alınmaz. Ama kullanıcı kaynaklı bir sorun varsa, sorunlu kulaklık yenisi ile değiştirilir. Fiyatlar aşağıdaki gibidir:

 

 

Kayıp AirPods veya AirPods Pro için yenisini almak isterseniz;

AirPods Pro’nuz, AirPods’unuz, şarj kutunuz veya kablosuz şarj kutunuz kaybolursa aşağıdaki fiyatları vererek yenisini alabilirsiniz:

 

AirPods / AirPods Pro Pil Değişim Ücretleri 2022

 

2022 yılında Apple AirPods ve AirPods servis, değişim ücretleri bu şekilde. AirPods Pro Apple’ın sitesinde 3799 TL’ye satılıyor. AirPods 2 ise 1899 TL’ye kutusu ile birlikte alınabiliyor. Tabi bunlar çift olarak satılıyor. Farklı alışveriş sitelerinden daha uygun fiyatlara almak da mümkün. Bize göre garanti dışı tamir ettirmek yerine yenisini almak daha mantıklı. Çünkü 2 yıl daha garantiye sahip oluyorsunuz. Tabii kim memnun kalmadığı bir ürünün yenisini almak ister? Bu da Apple’ın düşünmesi gereken bir soru.

[Airpods servis fiyatları yazısı ilk olarak 2021 yılında yazılmıştır. 2022 için güncellenmiştir. Yazıda paylaşılan fiyat bilgileri 6 Ocak 2022 tarihinde Apple.com’dan alınmıştır. Zamanla bu fiyatlar değişebilir.]

 

Önceki İçerikMalatya’da Apple Store mu Açılıyor?
Sonraki İçerikAirPods Nasıl Sıfırlanır? AirPods Resetleme İşlemi
2009 yılında başladığı web serüvenine TechnoMoji.com ile birlikte devam eden yazar Elektrik Elektronik Mühendisi olup, evlidir.

1 YORUM

  1. airpods bağlantı sorunu garantisi geçtiği için 920 lira istediler şaka gibi herkese tavsiyem 2 yıl sonra çöp olan kablosuz kulaklık alınca bir kez daha düşünün aynı performansı veren 150-250 lira bandındaki ürünleri tercih edin 2 sene sonra çöpe atacaksınız nede olsa.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?