AirPods Serisi, Kulaklık Ucu Seçimine Göre Otomatik Ses Ayarlayacak

0
261

AirPods kulaklık serisi gündemimizden hiç düşmüyor. Bunun bir nedeni var elbette. Kulaklıkların gündemimizden hiç düşmemesi çok normal çünkü resmen bu seriyi ana aksesuar olarak seçti. Apple Watch’un hemen ardından en çok satan ürünler arasında yer alan seri, yakın zamanda da devam modeliyle güncellenecek.

Üçüncü bir kulaklık gelecek ve yine kulak içi modeller yenilenmiş olacak. İşte bu kulaklık modelinde yer alıp almayacağı netleşmeyen yeni bir teknoloji daha ortaya çıktı. Bu sefer otomatik işleyecek bir ses ayarı sistemi karşımıza çıkacak.

İlginizi Çekebilir: Intel, Apple’a Saldırmaya Devam Ediyor

AirPods, Kulaklık Uçlarına Göre Sesi Otomatik Ayarlayacak

Ortaya çıkan yeni bir patent, hazırlanan teknolojiyi göstermiş oldu. Henüz %100 nasıl çalışacağı bilinmeyen teknolojide, kulaklık uçlarına göre otomatik ses ayarlama imkanı sunulacak. Farklı kulaklık ucu seçildiği zaman, tanımlanan farklı bir ekolayzır ayarı ve farklı ses ayarı seviyesi belirlenecek.

AirPods

Bu ayarlamanın kullanıcı deneyimine göre olması bekleniyor. Mesela bir kulaklık başında ses sınırlaması özelliği kullanılabilir ve kullanıcı bu kulaklık uçlarını taktığında otomatik o moda geçiş yapılabilir.

Hep kulaklık uçları diyoruz ama biliyorsunuz ki Apple’ın artık kafa üstü kulaklık modeli de var. Patent görsellerinde kulak üstü modelleri için de aynı teknoloji üzerinde çalıştığı söylenmiş.

AirPods

Hatta kulaklık yastıklarında kullanılacak olan etiket sistemi hakkında da bazı verilere yer verilmiş. Burada nasıl etiketleme sistemi yapılacağı anlatılmamış ama kulak içi modelleri ile hemen hemen aynı çalışacak bir sistemin vurgusu yapılmış. Söz konusu teknolojinin benzerini daha önce de gördük.

Mesela AirPods Pro için kullanılan, kulak ucu uyum kontrol sistemi de buna benzer bir sistem. Yine kulaklık uçlarına göre en iyi seçim yapılması sağlanıyor ve o teknoloji tanıtılmadan önce de yine böyle patent görselleri ortaya çıkmıştı.

Apple’ın yakın zamanda sunacağı iddiası olan ve görselleri sızan AirPods 3 modeli için böyle bir teknolojinin yetişmesi çok muhtemel değil. Ama bir sonraki kulaklıklar için geleceğini düşünüyoruz.

Önceki İçerikIntel, Apple’a Saldırmaya Devam Ediyor
Sonraki İçerikiPhone 11, A101’e Geldi! İşte Fiyatı
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?