AirPods Pro Satışları ilk Barajı Aştı

0
234

Kablosuz kulaklık modelleri içerisinde en iddialı serilerden biri olarak karşımıza çıkan AirPods Pro kulaklıkları, ülkemizin de içerisinde bulunduğu 100’ün üzerinde ülkede satışa sunuldu. Yenilenmiş olan kablosuz kulaklık modelinin satışlarının başlamasının ardından bu modelin satışlarının oldukça yüksek seyrettiği açıklanmıştı.

Hatta daha önce paylaştığımız yazılarımızda yeni kablosuz kulaklık modelinin satışlarının Apple’ın tarihi seviyesine çıkacağı yönünde de bilgi verilmişti. Paylaşılan bilgilere göre bu model Apple’ın en çok satan cihazı olacak. İlk tahminler bu yönde seyrediyordu ve rekor satış rakamlarının sunulması bekleniyordu.

Bakınız: AirPods Pro Almaya Değer Mi? Fiyat ve Özellikler

AirPods Pro Satışları 60 Milyon Barajını Geçecek

Satışların başlamasının ardından bu model için ilk veriler gelmeye başladı. Apple’ın satışlardan oldukça memnun olduğu ve üretim hızını arttırmak adına tedarikçilerine baskı yaptığı ortaya çıktı. Üretim hızının iki katına çıktığı ve buna rağmen satışın yüksek olduğu bazı bölgelerde stok sorunu yaşanmaya başladığı belirtiliyor.

Yeni kablosuz kulaklık modelinin satış tahminleri de gelmeye başladı. Buna göre satışlar eski modellerin iki katına çıkacak. 30 milyon satış elde eden eski kulaklık modellerinde göre bu serinin satışlarının 60 milyon barajını geçeceği açıklandı. Şu an ki mevcut satış hızına göre 60 milyonun üzerine çıkması beklenen satışların nasıl bir seviyede tamamlanacağı ise bilinmiyor.

AirPods Pro

Satış rakamlarının bu kadar yüksek seyretmesi durumunda Apple’ın gelirlerini de kulaklık bölümü için en az iki katı olarak artırmış olacak. Kulaklıklar için resmi satış rakamlarının yıl sonunda açıklanması bekleniyor. İlk parti için satış verileri yıl sonunda açıklanacak ancak asıl satış verilerin 2020 yılının ilk çeyreğinde açıklanacak.

İlk çeyrek verilerinden sonra satış tahminlerinin ne kadar tuttuğunu görmüş olacağız. Genel olarak AirPods Pro serisinin beğeni topladığını söylemek ise yanlış olmayacaktır. Her ne kadar ülkemizde satış fiyatı yüksek bulunsa da yenilenen tasarım, beklenen bir değişiklikti. Daha minimal bir tasarıma yer verildi ve böylede seri de daha kullanışlı hale getirildi.

Önceki İçerikiOS 14 Geliştirme Süreci için Önemli Değişiklik
Sonraki İçerikiPhone 12 Serisi için Yeni Bilgiler Var
Uzun zamandır mobil teknolojiler üzerinde çalışmalar yapan ve teknoloji dünyasını yakından takip eden İbrahim, yaptığı çalışmalarla teknoloji dünyasında elde ettiği deneyimleri AppleUzmani.net üzerinden paylaşmakta.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?