AirPods Pro için Değişim Kampanyası Başlatıldı

0
7984

AirPods Pro değişim kampanyası başlatıldı. Kulaklıkları yenilemek ve sorunları gidermek için güzel bir kampanya olacak olan değişim kampanyası için detaylar da paylaşılmış durumda.

Apple tarafından bir destek sayfası oluşturarak paylaşılan detaylar, her kullanıcının bu kampanyadan yararlanabileceğini gösteriyor. Hemen hemen tüm kulaklık modellerini kapsayan değişim kampanyasının detaylarına geçelim.

AirPods Pro Değişim Kampanyası Şartları ve Yaşanan Sorunlar

Önce sorunlardan söz edelim. Yaşanan sorunun neden kaynaklandığı bilinmiyor ama nasıl bir sıkıntı oluşturduğu biliniyor.

Yaşanan sorunda siz aktif gürültü engelleme özelliğini kullanmak istediğiniz zaman bu özellik doğru çalışmıyor. Kimi zaman gürültü engelleme sistemi tamamen devre dışı kalıyor kimi zaman ise gürültü engelleme çalıştığında kulaklıklardan ekstra olarak cızırtılar geliyor.

Sesler tamamen bozuluyor ve hatta bazı kullanıcıların telefon görüşmelerini yapamayacak kadar kötü bir sesle karşılaştıkları söyleniyor. Apple tamamen hataları kabul etmiş durumda çünkü bunun için bir destek sayfası oluşturmuş.

AirPods Pro değişim kampanyası

Takipçilerimiz bilecektir daha önce de AirPods Pro serisi kulaklıklarda aktif gürültü engelleme sorunlarının yaşandığını söylemiş ancak bunun yazılım kaynaklı olduğunun düşünüldüğünü paylaşmıştık.

Gelen güncellemeler ise sorunu gidermek için yeterli olmadı. Bu durumda da sorun tekrar yaşanınca Apple donanımsal bir sıkıntı olduğunu duyurdu.

Kaç kulaklığın sorundan etkilendiği bilinmiyor ama şu var ki marka şimdiden değişim programını başlatmış durumda. Değişim programının şartları ise şöyle;

  • Kulaklıklar Ekim 2020’den önce alınmış olacak.
  • Önce servise başvuru yapılacak ve yetkili servis sorunun belirlenen donanım sorundan kaynaklı olduğu teyit edecek.

Bu şartlar sağlandığında ve sorun onaylandığında AirPods Pro değişim kampanyası kapsamında kulaklıklarınız yenilenecektir. Sadece Pro modeller için geçerli olan değişim kampanyasının Apple Yetkili Servisler kararına bağlı olmasına karşın, kullanıcıların sorun yaşaması durumunda büyük ölçü de değişim yapılacaktır.

Bu yüzden eğer bir sıkıntı yaşıyor ya da ses kısmında cızırtılarla karşı karşıya kalıyorsanız yetkili servislere başvurmakta yarar var. Donanım sorununun neden kaynaklandığı konusunda ise Apple net bir bilgi vermedi. Unutmadan Apple’ın destek sayfasına ulaşmak için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Önceki İçerikiOS 14.2 GM Sürüm Yayınlandı – İşte Yenilikler
Sonraki İçerikiPhone 12 Kamerası için Ciddi Bir Sorun Gündemde
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?