AirPods Pro Aktif Gürültü Engelleme Sorunu

5
787

AirPods Pro, Apple’ın en çok satan kulaklığı olmasının yanında, markanın en çok satan ürünlerinden biri olma yolunda ilerliyor. Apple’ın sürekli stoklarını güncellediği kulaklık modelleri için bir yandan da yazılım güncellemeleri sunuluyor. Yayınlanan son güncellemeler ise kulaklıkta bir sorun oluşmasına neden oldu.

2C54 numaralı güncelleme, yayınlanmasının ardından kısa süre içerisinde geri çekilmişti ancak şu an için güncellemeyi yükleyen kullanıcılar sorunlar yaşanmaya başladı. Kulaklığın doğru bir şekilde kullanılmasını engelleyen güncellemenin detaylarından ve sorundan söz edelim.

AirPods Pro Aktif Gürültü Özelliği Bozuldu

2C54 sürüm numaralı güncellemenin yayınlanmasının ardından kulaklıkların ses kalitesinde bir iyileştirme yapıldı. Özellikle bas kalitesi konusunda iyileştirmelerin yapıldığını gördük. Fakat her ne kadar ses kalitesinde bir iyileştirme yapılmış olsa da aktif gürültü engelleme özelliğinde sıkıntılar yaşanmaya başladı.

AirPods Pro aktif gürültü engelleme özelliği ciddi bir performans sorunuyla gündeme geldi. Kulaklıklar daha önceki yazılım sürümünde gürültüyü tam olarak keserken, yazılım güncellemelerinden sonra tam olarak gürültü kesmek mümkün olmuyor. Daha doğru ifade etmek istersek bir performans sorunu yaşanıyor ve daha önceki yazılım sürümünde olduğu kadar net bir başarı elde edemiyorsunuz.

AirPods Pro Aktif Gürültü Özelliği

Eğer kulaklığınızda 2B588 yazılımı yüklüyse zaten bir sorun yaşamıyorsunuz demektir. Bunu kontrol etmek için kulaklığınızın yazılımına bakabilirsiniz. Telefonunuzdan “Ayarlar – Genel – Hakkında – AirPods Pro” yolunu izleyerek yazılım sürümünü kontrol edebilirsiniz.

Şu an için 2C54 yazılım güncellemesi geri çekilmiş olsa da bu noktada yeni bir sürüm güncellemesinin daha sunulmasının mümkün olduğunu da ekleyelim. Yani bir yandan Apple’ın sorunu tamamen çözecek yeni bir güncelleme üzerinde çalıştığını görüyoruz. Yakın zamanda sorunu çözecek kapsamlı bir güncelleme gelecektir.

Önceki İçerikKarar Onaylandı – Cep Telefonu Taksitleri Resmen Düştü
Sonraki İçerikYeni 13 inç Macbook Pro Hazırlıkları Başladı
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

5 YORUMLAR

  1. 2C54 yazılımı şuan yüklümü yoksa silindi mi 2 gün sonra airpods pro alıcam da bilgi verirmisiniz. Bu arada bir sorum olucak bende iphone 6 var ios 12.4.4 sürümü kullanıyor (son sürümü) airpods pro almayı düşünüyordum acaba bi sıkıntısı olurmu ios sürümünden dolayı ayrı zamanda Apple Watch Seri 3 kullanıcısıyım onda da sürüm yüksek yazıyor ama bir sıkıntı yaşamadım bağlantı uyumluluk açısından acaba kulaklıkta bir sorun olurmu ? cevap verirsen çok sevinirim 🙂

    • Merhaba, 2C54 sürümü geri çekildi. Şu an bu konuda bir sıkıntı yok. Fakat kulaklığı kullanmak için Apple’ın açıkladığı bilgilere göre iOS 13.2 veya sonraki bir sürüm yüklü bir cihaza ya da Apple Watch için watchOS 6.1 veya sonraki bir sürüm yüklü bir cihaza ihtiyacınız var.

  2. Bende 2B588 sürümü yüklü görünüyor fakat gürültü önleme özelliğinde hala problem var. Üstelik gürültü önleme açıkken bir çeşit hava sesi duyuyorum böyle çok kısık, özellikle geceleri kullanırken bu sesi duyuyorum. Eğer düzelmezse garantiye göndereceğim, Apple ürünlerinin arkasında duran bir firmadır, yapar geri yollar.

  3. Merhabalar ;
    AirPods 2 kullanıcısıyım elimde iki tane var 1. AirPods 2C54 sürümünü kullanıyor, Yeni aldığım AirPods ise 2A364 sürümünde Kaldı güncelleme yayınlanmadımı? Ne zaman yayınlanır. Teşekkürler.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?