AirPods Pro 2 Kulaklıklar için İlk İddialar Geldi

0

Kablosuz kulaklık modellerinde Apple öncü marka. İlk yükseliş daha AirPods 1.nesil ile başladı. sonrasında ikinci nesil ve AirPods Pro geldi. Bir anda Apple pazarın lideri oldu. İlk Pro modelinin başarısı ise tatmin edici seviyede arttı. Hatta bu kulaklık modelleri Apple’ın en çok satan kulaklık modelleri olmasının yanında Apple’ın en çok satan aksesuar modelleri oldu. Haliyle daha iyi bir başarı için AirPods Pro 2 modelini beklemeye başladık.

Bugün yarın derken bir türlü yeni Pro modelini göremedik. Hatta arada bir de kafa üstü kulaklık modeli ortaya çıktı. AirPods Studio olarak gelecek bu model bir yana çoğu kullanıcı Pro 2 kablosuz kulaklık modelini bekliyor. Fakat görünen o ki yeni kablosuz kulaklık modeli öyle çabuk gelmeyecek.

AirPods Pro 2 Beklenenden Daha Geç Çıkış Yapacak

Doğru tahminleriyle kendisini gösteren LeaksProgen isimli Twitter hesabı bu kez AirPods Pro 2 için bir sızıntı paylaştı.

Paylaşılan sızıntıya göre yeni kablosuz kulaklık modelinde çok daha iyi gürültü engelleme özelliği olacak. Aktif gürültü engelleme teknolojisi ikinci nesle geçecek. Ek olarak ortam ışığı sensörünün de kullanılacağı söylenen kulaklık modellerinin, batarya ömrünün de güncelleneceği söylendi.

Buraya kadar öyle çok bir değişiklik ya da artı görmüyoruz ama zaten AirPods Pro modeli başarılı bir model. Bunun üzerine konulacak olan her artı, kulaklığın çok daha öne çıkmasını sağlayacaktır.

AirPods Pro 2

Asıl kötü haber şu ki söz konusu kulaklık modelleri öyle hemen çıkmayacak. Kulaklık 2021 yılının son çeyrek dilimine ya da 2022 yılına kalacak. Bu yıl ve önümüzdeki yıl ilk yarıda Studio kulaklıkları olacak.

Sonrasında yeni seri kulaklık modellerinin tanıtımı yapılacak. Yeni serinin fiyatına gelince fiyat konusunda 249 dolarlık bir rakamın görüleceği söylenmekte. Ne kadar doğru ya da ne kadar yanlış bilgiler göreceğiz bilemiyoruz ama AirPods Pro 2 kulaklıklarında da yine yüksek satış rakamlarına ulaşılacağı kesin.

Apple yeni seri konusunda herhangi bir ipucu verecek mi ya da ne zaman tanıtım açıklaması gelecek bunu süreçte göreceğiz.

Önceki İçerikiPhone 12 Pro Pil Kapasitesi de Açığa Çıktı – Kalan Son Model!
Sonraki İçerikiPhone 12 ve iPhone 12 Pro Parçalarına Ayrıldı – Bir de İçini Görün
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?