AirPods Nasıl Sıfırlanır? AirPods Resetleme İşlemi

0
2302

AirPods nasıl sıfırlanır ve sıfırlama işlemi neden gerekli gibi sorulara cevap arıyorsanız doğru yere geldiniz. Tüm modeller için sıfırlama işleminin nasıl yapıldığını ve neden böyle bir işleme ihtiyacınız olduğunu aktaracağız. O zaman ne duruyoruz? Hemen işlemlere ve detaylara geçelim.

AirPods Neden Sıfırlanır? Çok mu Gerekli?

Evet. Tartışılan bir kısımla başlıyorum. Neden sıfırlama yapmak gerekiyor? Bu işlemi yapmasak olmaz mı? Bu işlemi yapmak için kafadan iki neden sayabilirim. Birinci neden kulaklıkların satacak olmanız ya da farklı bir cihaza geçiş yapacak olmanız. Kulaklıklarınızı satacaksanız, kendi cihazınızla eşleşme bilgilerini tutmasının bir mantığı yok. Bunun için sıfırlama yapabilirsiniz.

İkinci neden, kulaklıklarda sorun yaşıyor olabilirsiniz. Oluşan bir hata nedeniyle, kulaklık eşleşmiyor ya da sürekli bağlantı kopma sorunları yaşanıyor olabilir. Bu durumda da kulaklıkların sıfırlanması işinizi görecektir.

İlginizi Çekebilir: Airpods servis fiyatları 2021

AirPods Nasıl Sıfırlanır? Adım Adım ( 1.nesil, 2.nesil ve Pro modeli)

 • İlk yapacağınız şey kulaklıkları, şarj kutusu içerisine koymak olacaktır. Kulaklıkları kutusuna koyun ve 30 saniye kadar bekleyin.

AirPods nasıl sıfırlanır

 • Bu sırada iPhone ya da iPad, artık kulaklık hangi cihazınızda eşleştirilmiş durumdaysa o cihaz üzerinden “Ayarlar” kısmına girin.

AirPods nasıl sıfırlanır

 • Buradan “Bluetooth” kısmına girin. AirPods kulaklığın yanında “İ” şeklinde bir simge yer alacak. Buna tıklayın ve “Bu aygıtı unut” deyin.
 • Onaylayın ve bağlantının kopmasını sağlayın. Zaten eşleştirilmiş bir cihaz yoksa o zaman bu adımı atlayabilirsiniz.
 • Tekrar kulaklığa dönün ve kutunun kapağını açın.

AirPods nasıl sıfırlanır

 • Kutunun arkasında yer alan düğmeye basılı tutun.
 • İç kısımda yer alan ışık sarı renge dönecek ve yanıp sönecektir. Bunun için bir 15 saniye tuşa basılı tutmanız gerekiyor.

Artık aygıtınız sıfırlanmış olacak. Kulaklık sıfırlandıktan sonra, ayarlar da sıfırlanacaktır. Bu durumu unutmamak gerekiyor. Eşleştirmeleri yeniden yapmanız ve ayarları yeniden özelleştirmeniz gerekiyor.

AirPods Max Sıfırlama

Apple’ın artık sadece mini kulaklıkları yok. Max serisi profesyonel kulaklık da bulunuyor. Bu modelin de sıfırlanması mümkün. Tabii ki bu cihaz için sıfırlama adımları biraz daha farklı olacak.

Kulaklığı Yeniden Başlatma

 • Gürültü denetim düğmesine ve Digital Crown tuşuna aynı anda basın.
 • LED ışık sarı renkte yanıp sönmeye başlayıncaya kadar bekleyin.

AirPods nasıl sıfırlanır

Kulaklığı Sıfırlama

 • Önce aygıtınızın tüm eşleştirmelerini kaldırın.
 • LED ışık ilk etapta sarı ışıkla yanıp sönmeye ondan sonrada beyaz renkli şekilde yanıp sönmeye başlayana kadar Gürültü denetimi tuşuna ve Dijital Crown tuşuna basılı tutun. 15-20 saniye kadar tuşa basılı tutmanız gerekebilir.

AirPods nasıl sıfırlanır sorusuna cevap aramaya çalıştık. Bu aşamalar işinizi görecektir. Bu aşamalarda sorun yaşarsanız, yorumlarınızda yazabilirsiniz.

Önceki İçerikAirpods servis fiyatları
Sonraki İçerikTwitter Arşivi Nasıl İndirilir ve Tweet Geçmişine Nasıl Bakılır?
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?