AirPods Max Sıfırlama En Kolay Nasıl Yapılır?

0
133

AirPods Max kulaklıkta, gürültü engelleme ile şeffaflık modları arasında geçiş yapmak bir hayli kolay. İki mod arasında geçiş yapmak için tek dikkat edilmesi gereken nokta, kulaklığın üzerinde yer alan gürültü kontrol düğmesine basmak olacaktır. Genelde özellik doğru bir şekilde çalışıyor ve kolay kontrol sunuyor ama bazı kullanıcılar zaman zaman bu özellikte sorun yaşadıklarını belirtiyor.

Kullanıcıların şikayet ettikleri konu, gürültü engelleme moduna geçildiği zaman bazı durumlarda tek bir tarafın bu özelliği kullanması ancak diğer tarafta herhangi bir değişiklik olmaması. Yazılım güncellemesi ile Apple bu sorunu çözecektir ama öncesinde yapabileceğiniz bir işlem var. O işlem yeniden başlatma yani kulaklığı sıfırlama olacak.

İlginizi Çekebilir: AirPodsMax İncelemesi – Alınır mı? 

Adım Adım AirPods Max Sıfırlama İşlemi

Çok bilinen bir özellik olmadığı için ve ürün yeni olduğu için sıfırlama konusunda bilgilendirici bir içerik paylaşmaya karar verdik. Aslında yapacaklarınız çok zor değil.

İşleme geçmeden önce kulaklığın şarjının olup olmadığını kontrol etmeniz gerekecek. Bu işlem için mutlaka kulaklıkta şarj bulunması gerekiyor. Kulaklığın kutusundan çıkan USB Type C Lightning kablosunu şarj noktasına takın ve şarj durumunun kontrolünü yapın. Cihazın şarjı yoksa bir süre şarj edin.

  • Şimdi şarjdan da emin olduğumuza göre geçelim sıfırlama işlemine. Burada yapılması gereken gürültü kontrol tuşu ve Digital Crown tuşunu kullanmak olacak. Sağ kulaklığın altında yer alan LED durum ışığı sarımsı bir renkte yanıp sönene kadar “Digital Crown + Gürültü Kontrol” tuşuna basın.

AirPods Max 

İşlemler sonrasında kulaklık yeniden başlatılmış olacak. Sorununuzun çözülmesi gerekiyor. Oldu da sorununuz çözülmedi. O zaman işlemi bir kez daha tekrar edin. Yapmanıza rağmen bir türlü sıkıntı giderilmiyor ve gürültü engellemede sorun yaşıyorsanız bir sonraki adıma geçiyoruz.

AirPods Max sıfırlama işlemini, tam sıfırlama olarak değiştirebilirsiniz. Yani yeniden başlatmaktan ziyade cihazı tam olarak sıfırlamış olacaksınız.

  • Bunun için gürültü engelleme tuşuna bir 15 saniye kadar basın. Durum ışığı sarı renkte yanıp sönecek ve sonrasında da beyaz renge dönecektir.

Sonrasında yapacağınız şey yeniden eşleştirme işlemini gerçekleştirmek olacaktır. Sonuçta kulaklık tam anlamıyla sıfırlanmış oldu ve bir kez daha kullanacağınız cihaz ile eşleştirilmesi gerekecek.

Önceki İçerikiPhone’dan iPhone’a Rehber Aktarma Nasıl Yapılır?
Sonraki İçerikMini LED Ekranlı iPad Pro için Son Gelişmeler
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?