AirPods Max Pil Sorunu Tamamen Çözüldü

0
47

Profesyonel bir kablosuz kulaklık modeli arayanlar için sunulan AirPods Max, her ne kadar rakamları açısından çok umut verici olmasa da bu ürünün kalitesinin kötü olduğu anlamına gelmiyor. Sadece seride kullanıcıların şikayet ettikleri bazı hatalar göze çarpıyor ve bu hatalar da açıkçası can sıkıcı olabilir. Kulaklık ilk çıktığı günden bu yana en çok şikayet edilen sorun ise pil sorunu.

Kulaklıkla beraber gelen akıllı kılıf kullanılsa ve kulaklık bekleme moduna geçmiş olsa bile ciddi bir pil tüketimi sıkıntısı yaşandığı görülüyor. Bu durumu yaşayan kullanıcıların geri bildirimleri sonrasında ise bir güncelleme yayınlandığını duyurmuştuk. İşte güncellemenin hemen ardından kulaklıklar için pil testleri de yapıldı.

İlginizi Çekebilir: Denizin Ortasında Bulunan Binlerce iPhone 12 Şaşkınlık Yarattı!

AirPods Max Pil Sorununa Veda Etti

Geliştiriciler tarafından  yapılan pil testleri bu modeli satın alanları gerçekten sevindirdi çünkü kulaklıklardan bu kez istenen performansın alındığını gördük.

Tam olarak istenen performansı veren yeni akıllı kulaklıkların pil sorununun da tam anlamıyla çözüldüğü açıklandı. Üstelik artık akıllı kılıf olarak geçen kılıfa yerleştirdiğiniz zaman da pil tüketimi konusunda beklendiği gibi bir tasarruf sağlandığı gözüküyor.

3C39 yazılımını yükleyen kullanıcılar bu sıkıntının giderildiğini görebilirler. Zaten testler sonrasında da yayınlanan görseller var ve pil süresinin değiştiği net bir şekilde anlaşılmakta.

İkinci olarak geliştiricilerin vurgu yapmak istediği bir nokta daha var. O nokta AirPods Max kulaklıklarının bağlantı sorununun da giderilmesi noktası.

Güncellemeden önce kulaklıklar yeni bir cihaz ile eşleştikleri zaman ilk olarak bir çökme sorunu yaşanıyor ve kulaklıkların bağlantıları kopuyordu. Kulaklıkların bağlantısının kopmasına neden olan bu hata için de bir düzenleme yapıldığını görmekteyiz. Tüm düzenlemeler sonrasında yeni kablosuz kulaklıklar çok daha stabil hale gelmiş durumda.

Fiyatı yüksek olan bir üründe bu tip hataların olması zaten çok kabul edilebilir bir durum değil. Ama en azından gelen güncellemelerle cihazdaki sorunların giderilmiş olması, Apple’ın ürününün arkasında durduğunu göstermekte.

Bundan sonraki aşamalar için de güncellemelerin devam etmesini bekliyoruz. Artık sorunların giderilmesi bir yana ek özellikler gelebilir.

Önceki İçerikAirPods Max İlk Satış Rakamlarıyla Bekleneni Vermedi
Sonraki İçerikiPhone 12 için Eğlenceli Bir Video Yayınlandı
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?