AirPods Max Parça Parça Edildi – Kulaklığı Bir de Böyle Görün

0
175

AirPods Max, kullanıcılara ulaşmaya başladı. Bu aşamadan sonra yapılan testler daha önemli hale geldi. Çünkü bu ürün Apple’ın ilk defa denediği serilerden biri oldu.

Tamam hüsranla sonuçlanmasını beklemiyoruz ama kulaklık hakkında da çok fazla şeyi merak ediyoruz. İşte bu konuda merakları dindirecek olan yeni bir çalışma da iFixit ekibi tarafından geldi. Ekip yeni kulaklıkları parçalarına ayırdı ve kulaklıklar için iç aksamında ortaya çıkmasını sağladı.

AirPods Max İç Aksamı Nasıl?

Kulaklıkları parçalamadan önce X-Ray ile görüntüleri de alınan cihazın, iç tasarımının da bir hayli muntazam olduğunu gördük. Kulaklığı parçalarına ayıran ekip, iç tasarım hakkında çok fazla bilgiye ulaştı ama şunu baştan belirtelim ki henüz herhangi bir tamir edilebilirlik puanı yayınlanmadı.

AirPods Max

Tamir edilebilirlik puanlarının yayınlanması adına bir süre daha beklemek gerekiyor. Fakat şu var ki ekibe göre kulaklıkların içini açmak hiç de kolay değil. Bu nedenle tamir edilebilirlik puanlarının düşük olacağını düşünüyoruz.

Uzun bir uğraş sonunda içi açılan kulaklıklarda en çok dikkat çeken kısım ise pil yerleşimi. Normalde her kulaklık başında ayrı ayrı olması gereken iki adet pilin tek kulaklık başında, tek pil olarak kullanıldığı görülüyor. Muhtemelen böyle bir tercih yapılmasının ana nedeni pil değişim özelliğinin sunulacak olması.

AirPods Max

AirPods modellerinde pil değişimi yok. Fakat Max modelinde zor da olsa pil değiştirme özelliği var. Yetkili servislerle yapılabilecek olan bu işlem için tasarımın böyle seçildiği konusunda bilgi verilmiş durumda.

Bunun dışında temel kart yerleşimlerinde de farklı boyutlar seçen Apple, iki ayrı kafayı bir bütün olarak düşünmüş ve tüm sistemi bu bütün içerisinde yayarak yerleştirmiş.

AirPods Max

Özellikle pil değişikliğinin zor olduğu söylenen AirPods Max modelinin tamir edilebilirliğinin de düşük, yani zor olduğu açıklamalar arasında yer aldı. Fakat ekip dediğimiz gibi henüz puanları açıklamadı. 10 üzerinden açıklanan puanlar benim tahminimce ya 5 ya da 6 olacaktır. Yorumlar bunu gösteriyor.

AirPods Max

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?