AirPods Max İlk Satış Rakamlarıyla Bekleneni Vermedi

0
125

AirPods Max, Apple’ın güvendiği kulaklıklardan biri olmasının yanında tam anlamıyla profesyonel kullanıma hitap eden bir kulaklık oldu. Tamamen kablosuz olan kulak üstü kulaklık, diğer AirPods modellerine göre çok daha profesyonel özelliklere sahip. Söz konusu kulaklık modellerine ilişkin daha önce de özellikleri paylaşmıştık.

Kulaklık hakkında her şey iyi güzel ama söz konusu modellerin fiyatları biraz yüksek bulunmuştu. Ülkemizde de 5 bin TL’nin üzerinde satılan kulaklıklar, dünya genelinde pahalı modeller olarak nitelendirilmişti. İşte bu fiyat etkisinin satışların düşük kalmasına neden olduğu ortaya çıktı.

İlginizi Çekebilir: Apple’ın Etkinliğinin Yine Ertelendiği Söylendi

AirPods Max Kaç Adet Sattı?

Henüz resmi rakamlar açıklanmadı ama Ming Chi Kuo tarafından yapılan açıklamaya göre kulaklıklar 2021 yılı içerisinde 1 milyon satışın altında kaldı.

Bundan sonraki dönemde de satışlarda yükselme beklenmiyor. Çünkü AirPods 3 serisinin çıkması bekleniyor. Yılın üçüncü yarısında üretime gireceği ve bu yıl içerisinde satışta olacağı belirtilen AirPods 3 kulaklıkların satışları etkilemesi söz konusu olacak deniyor.

Aynı etkinin AirPods 2 kulaklıkları için de geçerli olması beklentisi var. Serinin ikinci kulaklıklarının da satışlarının 3 milyonun altına doğru gerileceği bilgisi var.

Yeni seri tanıtıldığı zaman bu rakamlar daha da aşağı inebilir. Açıkçası yeni serinin özelliklerinin ve fiyatlarının nasıl olacağı konusu, burada çok etkili olacak.

AirPods Max

Toplam sevkiyatlar için de verilen bir oran var. Dediğimiz gibi bu
Apple’ın resmi açıklaması değil ama Ming Chi Kuo genelde sevkiyat konularında çok yanılmıyor.

Buna göre bu yıl en çok satacak kulaklık %40 ile AirPods 3 olacak. Sonrasında gelen model ise %31 oran ile AirPods 2 olacak. Bunların arkasında üçüncü sırada olacak seri ise %28 ile AirPods Pro olarak kayda geçecek.

Son model ve serinin en düşük sevkiyatlı modeli ise AirPods Max olacak. Bu serinin payının ise sadece %1 olması bekleniyor. Aslında fiyat dengesine vurduğumuz zaman çok mantıksız oranlar değil. Sonuçta Max serisinin hitap ettiği alan belli.

Önceki İçerikApple’ın Etkinliğinin Yine Ertelendiği Söylendi
Sonraki İçerikAirPods Max Pil Sorunu Tamamen Çözüldü
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?