AirPods Max için Güncelleme Yayınlandı

0
144

Profesyonel sınıf kulaklıklardan biri olan AirPods Max, piyasaya çıkış yaptığından beridir çok konuşuluyor. Kulaklığın hem iyi yönleri hem de kötü yönleri var. Bu kötü ya da sorunlu olarak gösterebileceğimiz kısımları gidermek için Apple’ın güncellemeler yayınladığını görüyoruz.

İlk güncelleme kulaklık piyasaya çıkar çıkmaz gelmişti. İkinci güncelleme ise bugün yayınlandı. 3C39 numaralı yazılım güncellemesiyle beraber, baştan beridir şikayet edilen bir sorun ortadan kaldırıldı.

İlginizi Çekebilir: Apple, 2021 Mart Etkinliğinde Neler Tanıtacak? 

AirPods Max 3C39 Güncellemesi Hangi Sorunu Giderdi?

Güncellemenin sürüm notları açıklanmış değil. Zaten Apple genelde kulaklıkları için sunduğu güncellemelerde çok detay vermiyor. Buna karşın hem geliştiriciler hem de kullanıcılardan gelen yorumlara bakıldığı zaman, pil sorununun giderildiğini gözüküyor. Tüm kullanıcılardan değil ama bazı kulaklık sahiplerinden bu konuda şikayetler geliyordu.

Kullanıcılar, kulaklıkların pillerinin çok daha kısa bir süre içerisinde tükendiğini belirtiyordu. Güncelleme sonrasında yapılan denemelerde ise bu sorunun çözüldüğü görülüyor. Bunun dışında bazı performans iyileştirmelerinin yapıldığı ve genel olarak hata düzenlemeleri yapıldığını da söyleyebiliriz. Zaten güncellemelerin ortak noktası bu.

AirPods Max

Hiçbir sürüm notu açıklanmasa bile güncelleme geldiği zaman, performans iyileştirmeleri ve hata düzenlemeleri tabirini görüyorsunuz. Biz yine de belirtmiş olalım. Eşleştirme ile otomatik olarak yapılan güncelleme sonrasında tek yapmanız ise sürüm numaranızı kontrol etmek. Aygıt yazılımını kontrol ederek güncellemeyi alıp almadığınızı görmek için aşağıda belirttiğimiz yolu izleyin.

  • AirPods Max kulaklık ile iOS cihazınızın bağlantısını gerçekleştirin.
  • Ayarlar bölümüne geçin.
  • “Genel” alanına dokunun.
  • “Hakkında” kısmına geçin.
  • “AirPods” yazısına dokunun.
  • “Donanım Yazılımı Sürümü” gibi bir ifade göreceksiniz. Burada yer alan sürüm numarasının da 3C39 olması gerekiyor.

Başka yapacağınız herhangi bir şey yok. Zannetmiyorum ama bu sürüm için detaylı bir bilgilendirme de gelecek olursa, yazımızı o yönde güncelleyeceğiz.

Önceki İçerikApple, 2021 Mart Etkinliğinde Neler Tanıtacak?  
Sonraki İçerikiPhone 12 Mini için Beklenen Üretim Kararı Alındı
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?