AirPods Kulaklıklar için iOS 14 Özelliklerini Getiren Güncelleme Yayınlandı

0
1818

15 Eylül Time Files etkinliğinden önce Apple ardı ardına hamle yapıyor. Apple Store sayfasının bakıma alınması, YouTube videolarının düzenlenmesi derken şimdi de AirPods kulaklıklar için bir güncelleme yayınlandı.

Hem AirPods hem de AirPods Pro kulaklıklar için yayınlanan güncellemeler, kablosuz kulaklıklara yeni yetenekler kazandırıyor. Aslında bu yeni özellikleri daha önce gördük. iOS 14 tanıtımı sırasında bazı yeni özelliklerin kulaklıklara ekleneceği zaten söylenmişti.

İşte bu özellikler kulaklıklara eklenmiş oldu. Bunlardan birisi mekansal ses adı verilen ve sadece AirPods Pro modellerini kapsayan özellik, bir diğeri ise otomatik cihaz değiştirme özelliği oldu.

AirPods Güncellemeleri Sonrası Ne Değişiyor?

Güncellemenin yayınlanmasından sonra AirPods yazılımı 3A283 sürüm olarak değişiyor. Sürüm numarası yükseltilmiş durumda.

Eğer bir AirPods Pro kulaklığına sahipseniz bu güncellemenin yüklenmesinden sonra mekansal ses özelliğine sahip olacaksınız. Surround sese göre çok çok daha başarılı bir ses deneyimi sunulmasını sağlayacak yeni mod, kullanımı deneyiminin arttırılması amaç ediniyor.

İsterseniz AirPods Pro kontrol paneli üzerinden isterseniz de doğrudan kulaklıkları kullanarak yeni modu kullanarak daha iyi ses deneyimi elde edebileceksiniz. Fakat bu modun biraz daha fazla şarj tüketebileceğini de söyleyelim. Böyle bir ihtimal var.

İkinci özellik ise tüm AirPods kulaklıklar için geçerli olan bir özellik olacak. Bu özellik sayesinde otomatik cihaz değiştirmeyi çalıştırabileceksiniz. Kullandığınız cihazların aynı iCloud hesabı ile ilişkilendirilmiş olması yeterli olacak.

Aynı hesap ile ilişkilendirilen iPad, iPhone, iPod Touch, Apple Watch ya da Mac cihazlarda kulaklığın otomatik olarak cihaz değiştirmesi desteklenecek. Böylece hiçbir bildirimi ya da aramayı kaçırmayacaksınız.

AirPods yazılımı 3A283

Başta üzerinde durduğumuz gibi AirPods 3A283 sürüm numarasıyla gelen yeni yazılım iOS 14 özelliklerini getiriyor. Yani bu özellikleri kullanabilmeniz için önce iOS 14 işletim sisteminin yayınlanmasını bekleyeceksiniz. Güncelleme de bugün tanıtımdan sonra yayınlanabilir. Kesin olmamakla beraber bir beklenti var.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?