AirPods için Kayıpsız Ses Desteği Geliyor

0
118

Apple Music uygulaması için yakın zamanda bir güncelleme haberi duyurulmuştu. Yapılan duyuruyla beraber 3 yeni özellik açıklanmış ve bunlardan en çok dikkat çekeni de kayıpsız ses özelliği olmuştu. Fakat bu özellik için beklenmedik bir kötü haber de geldi. Apple’ın kendi kulaklıkları AirPods modellerinde bile bu özelliğin kullanılamayacağı ortaya çıkmıştı.

Şimdi de bu konuda yeni bir gelişme yaşandı. Apple konusunda sızıntılarıyla bilinen Jon Prosser, Apple’ın yeni planları olduğunu söyledi.

İlginizi Çekebilir: Android ile iOS Cihazlardaki RAM Miktarı Ortalamaları Açıklandı

AirPods için Kayıpsız Ses Desteği Ne Zaman Gelecek?

Daha önce paylaştığımız bir yazımızda kablosuz kulaklık modellerinde Bluetooth bağlantısı yeterli olmadığı için bu özelliğin desteklenmeyeceğini açıklamıştık. AirPods modelleri de buna dahildi.

Fakat Jon Prosser paylaşımına göre Apple bunun için yeni bir çözüm buldu. İddiaya göre yeni sistemden yararlanması için kulaklıklara AirPlay bağlantı desteği verilecek. AirPlay üzerinden bağlantı kurulduğu zaman, kablosuz bağlantıda da kayıpsız ses teknolojisinden yararlanılabilecek.

Bunun için kablosuz kulaklık modellerine de yeni bir güncelleme verilmesi gerekecek. AirPods Max modeli de dahil olmak üzere kulaklıklar için bir güncelleme geleceği ve bu güncelleme sonrasında aktif olarak AirPlay desteğinin sunulacağı söyleniyor.

Böylece kablosuz kulaklık modeli olarak kayıpsız ses desteği de veren bir seri olmuş olacak. Tabii ki Apple’ın bu teknolojiyi kendi kulaklıklarına eklemesi mantıklı.

AirPods-kayıpsız ses

Apple Music için bu özelliği duyuran Apple. Kulaklıklara bunu ekleyecek olan ve kendi ürününde de bunun desteğini verecek olan yine Apple olmalı.

Güncellemelerin ne zaman geleceği ve hangi kulaklıklarda olacağı konusunda ise açıklamaları takip ediyoruz. Şu an için hangi seride güncelleme olacağı konusunda kesin bilgi yok. Belki ikinci nesilden itibaren gelecek diyebiliriz.

Güncellemenin ne zaman yayınlanacağına gelince, iddialara göre özelliğin kullanıma açılacağı Haziran ayında kulaklıklar için de güncelleme yayınlanacak. Fakat şimdilik iddia boyutunda bilgiler olduğundan dolayı, kesin yayın tarihini bilmiyoruz.

Önceki İçerikAndroid ile iOS Cihazlardaki RAM Miktarı Ortalamaları Açıklandı
Sonraki İçerikWhatsApp’a Yedeklerini iOS ile Android Arasında Aktarma Özelliği Geliyor
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?