AirPods Apple’a Başarı Getirdi

0
72

Çıkış yapacağı dönem bir türlü yayınlanıp yayınlanmayacağı belirsizliği giderilemeyen Apple’ın yeni kablosuz kulaklığı AirPods, beklenmedik bir şekilde yayınlanmıştı. İlk yayınlandığı dönemde belli başlı güvenlik sorunlarının bulunduğu iddiası ve yüksek fiyatları nedeniyle istenen satış rakamlarının yarısına bir ulaşamayacağı iddia edilen kulaklıkların yayınlanmasının ardından uzunca bir süre geçtikte sonra yeni seri kulaklıkların tüm bu olumsuzlukları giderildi.

Öncelikle kulaklıkların kaybolması durumunda anında son konumunun tespit edilmesinin sağlanacağı sistemler iOS 10.3 sonrasında kullanıma sunuldu. Daha sonra servis ücretlerinde düzenlemeler yapıldı. Tüm bu hamleler ve kaliteli yapısıyla istenen satış rakamlarına ulaşan kulaklıkların son yapılan anketleri de Apple’ın ne kadar başarı elde ettiğini gösteriyor.

AirPods Kulaklık Anketinde Neredeyse Tamamen Memnuniyet Çıktı

Yapılan anketin hemen her kesimden AirPods kullanıcısıyla beraber yapılsa da ankete katılım oranlarının biraz düşük olduğunu belirtelim. Toplamda 942 kişiyle yapılan anketleri iki önemli firmanın yapığı belirtildi. Yapılan çalışmada ise kullanıcılara doğrudan kulaklıkları hakkında ne hissettikleri sorulmuş. Kulaklıklardan memnun olunup olunmadığı sorusu üzerinde ise ankete katılan kullanıcıların %98’i kulaklıklardan menün olduklarını dile getirmiş.

AirPods

Neredeyse tamamen kullanıcıların menün olduğu belirtilen anket sonuçlarında %2’lik kısımda ise kulaklıklar hakkında kararsız kaldıklarını belirtişmiş durumda. Tüm bu çalışma içerisinde kulaklıkları çok beğendiğini belirten kullanıcı sayısının ise %82 olduğu belirtildi. Daha kalabalık bir anket çalışmasında biraz daha oranın düşmesi beklenirken genel olarak AirPods memnuniyetinin oldukça yüksek seviyede olduğu belirtiliyor.

Stoklar Sürekli Tükeniyor

Bu memnuniyet dengesi sonrasında Apple’ın AirPods satışlarını da sürekli arttırmaya devam ettiği belirtiliyor. Marka tarafından yapılan açıklamalara bakacak olursak AirPods kulaklıkları için satış rakamlarının sürekli artması Apple’ın sürekli stok yenilemesine neden oluyor.

Yüksek fiyat aralığına rağmen epey satılan kulaklıkların Apple’ın gelirlerini de bir hayli artırması gündemde. Markanın bu konuda atacağı adımlar ve kulaklıkların bundan sonra yenilenip yenilenmeyeceği konusunda da net bilgiler bulunmuyor. Fakat bu başarı devam ederse AirPods 2 kulaklıklarını görebiliriz.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?