AirPods 3 Yine Gözüktü! Tasarım Kesinleşti mi?

0
270

1 yılı aşık süredir adını sanını sürekli konuştuğumuz AirPods 3 kulaklıklar için beklenen haberler gelmeye başladı. Önce tanıtım tarihinin ne zaman olacağına ilişkin bir bilgi gelmişti. Bu bilgi açıkçası kulaklık için en net tanıtım tarihini gösteriyordu.

iPhone 13 serisi ile beraber boy göstermesi muhtemel gözüken kablosuz kulaklık modeli için sonrasında ise teknik özellik detayları konusunda bazı detaylar paylaşıldı.

Mesela serinin kayıpsız ses özelliği ile geleceği vurgulandı. Tabii ki bunlar sızıntılardı ama güçlü sızıntılardı. Sonrasında ise yeni kulaklık için bir de tasarım görseli yayınlandı.

İlginizi Çekebilir: MagSafe Battery Pack iPhone Telefonda Nasıl Gözüküyor?

AirPods 3 Tasarımı Nasıl Olacak?

İşte bu tasarım görseli bizim gözümüzü açan görsel oldu desek yeridir. Paylaşılan tasarım görsellerine göre kulaklık için beklenen tasarımı da bir kez daha görmüş olduk. Buna göre değerlendirecek olursak, kulaklıklar gerçekten AirPods Pro serisini yansıtan tasarımla gelecek.

Ama sap kısmı sanki bir tık daha kısa olacak gibi duruyor. Ayrıca baş bölümünde silikon kullanılıp kullanılmayacağı da kesin değil gibi gözüküyor.

Kesinlikle bunlar ön plana konulduğu zaman AirPods 3, alışılmış tasarımı yansıtacak desek yeridir. Tüm bunların yanında seride kutu boyu konusunda da bir değişim söz konusu olacak gibi duruyor. Kutu boyutu açısından yine bir tık daha küçük bir kasa boyutu sunulacağını anlayabiliyoruz.

Bu tasarıma da iddialı bir tasarım diyebileceğimiz seride, teknik açıdan da göreceklerimiz konusunda yeni detaylar var.

AirPods 3 kulaklıklar

Özellikle şu aktif gürültü engelleme sistemi konusunda önemli detaylar karşımıza çıktı diyebiliriz. Tasarım görselinin sızmasının ardından söylenen detaylara göre aktif gürültü engelleme özelliği olmayacak.

Aktif gürültü engelleme özelliğinin olmaması, seride sunulacak olan fiyatın da Pro modeline göre daha düşük olabileceğini işaret ediyor.

Beklentiler, tasarım görselleri, fiyat beklentileri derken söz konusu seri bizi bir hayli meraklandırmış durumda. Artık iPhone 13 tanıtımına çok fazla bir süre kalmadı. Tanıtım sırasında AirPods 3 kulaklıkların da net bir şekilde boy göstermesi bekleniyor.

Tabii ki bu süreçte de yeni bilgilerin gelmesini bekliyoruz. Hem tasarım hem de teknik özellikler açısından bizim de beklentimiz yüksek.

Önceki İçerikiPhone’a Nasıl Müzik İndirilir ?
Sonraki İçerikInstagram’ın Yeni iOS Widget’ı Nasıl Çalışacak?
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?