AirPods 3 Tasarım Değişikliği ile Geliyor

0
171

AirPods serisi sıralı bir şekilde gitmedi. Birinci nesil AirPods tanıtıldı dedik ki ilk model geldi. Aradan geçen dönemden sonra 2.AirPods geldi ama buna AirPods 2 diyemedik. 2.nesil dedik. Sıralı bir şekilde ilerleyecek değişiklikler yapılmadı. Ardın Pro geldi ama ona da AirPods 3 ya da 2 diyemedik.

Bu modelde sistemsel ve tasarımsal değişim olsa da isimlendirme Pro ile sınırlı tutuldu. Şimdi bu durumun değişeceği söyleniyor. Kablosuz kulaklık serisi AirPods 3 olarak devam edecek. iOS 14 işletim sisteminin ilk kaynak kodları ortaya çıktığından beridir kulaklıklar için iddialar geliyor.

Bu iddiaları güçlendiren ise Ming Chi Kuo tarafından yapılan yeni paylaşımlar. Zaten bir kulaklık geleceği konuşuluyor ama Ming Chi Kuo’nun verdiği bilgiler bu kulaklıkların nasıl olacağını gösteriyor.

Bakın: Düz Kenarlı iPhone 12 ailesi Görüntülendi

AirPods 3 Daha Mini Bir Sap İçerecek

Ünlü analist son olarak kulaklığın tasarımı konusunda bazı bilgiler paylaştı. Buna göre yeni seride daha küçük bir tasarıma geçilecek. Tam anlamıyla Xiaomi kulaklıklarında ya da Samsung’un Galaxy Buds modellerinde olduğu gibi sapsız bir kulaklık gelmeyecek ama sap kısmı çok küçültülecek.

Pro modeline göre daha kısa sapların olduğu bir kulaklık tanıtılacak. Neden böyle bir tercih yapılacağı konusunda da bilgi var. Paylaşımlara göre Apple, Pro serisinde kulaklıkları küçülttü ve bu yeni tasarım çok sevildi.

AirPods 3

Satış rakamları rekora ulaştı ve ilk nesil kulaklıkları unutuldu. Pro serisinde benimsenen minimalize tasarımın beğenilmesi bunu sağladı. Şimdi marka beğenilen tasarım çizgisinin üzerine gidecek. Biraz daha mini biraz daha kullanışlı bir kulaklık sunulacak ve bu oynamanın yine satış rakamlarını yukarı çekmesi beklentisi var.

Yenilenmiş olan tasarımına sahip AirPods 3 tanıtım tarihi ise iPhone 12 ile aynı olacak. Yeni telefonların duyurulduğu etkinlikte biz bu kulaklıkları da göreceğiz. Tanıtım yapılır yapılmaz satışlar başlayacak.

İLGİLİ HABER:  iOS 12.1.4 Bağlantı Sorunları ve Öneriler

Ayrıca yeni modelin gelmesi, eski modelleri tarihe gömecek. Yeni kulaklıkla beraber sadece Pro modelleri satışta kalacak. İki iki kulaklık ise satıştan çekilecek. Aynı Apple Watch modellerine uygulanan strateji. Yeni model geldiği gibi eski modelleri satıştan kaldır.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?