AirPods 3 Tanıtılmadan Sahtesi Satışa Çıktı

0
520

AirPods 3, bu yıl gelecek ve kablosuz kulaklıklar için en iyi alternatiflerden biri olacak. Mevcut modellere gösterilen ilgi bile bunu kanıtlıyor. 1.nesil tanıtıldığı zaman çok sattı. Devamında 2.nesil geldi ve o da çok sattı. Pro modeli geldi ve Pro modeli Apple’ın en çok satılan aksesuarı olarak açıklandı.

Sadece elimizdeki verileri değerlendirdiğimiz zaman AirPods 3 modeli için iddialı açıklamalar da bulunabiliyoruz. Yüksek satış bekliyoruz ama şu an için kulaklık ortada yok.

İlk etapta Mart ayında geleceği sonra Nisan ayına kaldığı söylenen kulaklık hala tanıtılmadı. Buna karşın Çinliler de yeni serinin çok tutacağını düşünmüş olacak ki şimdiden çakma kulaklıkların satışa çıktığını gördük. Aslında önem verilmeyecek bir durum ama iddialarda farklı detaylar var.

İlginizi Çekebilir: iPhone Serisi Rakiplerini Adeta Ezdi Geçti

Sahte AirPods 3 Satışları Dikkat Çekiyor

En önemli detay şu ki bu sahte modellerin gerçeğinin birebir olarak çakması olduğu söyleniyor. Daha önce taslak görüntüler sızmıştı ve bir sızıntı tasarım görmüştük.

Sahte kulaklıklar için yapılan satış paylaşımında da aynı tasarımı gördük. Yayınlanan bir video ile Çin’de satıldığı söylenen kulaklıklar için satıcı da birebir çakma açıklamasını yapmış.

Kulaklıkların bu tasarımda geleceği düşünülüyor. Tabii ki şunu unutmamak gerekiyor ki bu kulaklıklar sahte, replika ürünler olarak sunuluyor ve Çin bu konuda meşhur.

Yani biz yine kesin olarak orijinal modelin tasarımı da bu olacak demeyelim. Çin’de satışa sunulduğu söylenen bu kulaklıkların fiyatı hakkında ise bir bilgi yok.

Orijinal AirPods 3 için fiyat beklentisi 150-160 dolar civarında. Tabii ki sahte bir ürünün bu fiyatlara satılması mümkün değil. Ama dediğimiz gibi net bir fiyat paylaşımı yapılmış değil. Apple’ın kulaklıkları ne zaman tanıtacağı konusuna gelirsek, hala net bir tarihimiz yok.

Tarih konusunda daha detaylı bilgilerin Nisan ayından sonra gelmesi olası. Fakat çakma ürünlerin geldiğini de düşünecek olursak Apple’ın elini çabuk tutması lazım gibi duruyor.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?