AirPods 3 Tanıtıldı! Özellikleri Neler?

0
320

Birkaç aydır ne zaman tanıtılacağı merak edilen kablosuz kulaklık modeli AirPods 3 sonunda tanıtıldı. Pro kadar üst seviyede bir kulaklık olmasa da 2.jenerasyonun önüne geçecek olan kulaklığın, tasarımı da dikkat çekti.

Tasarım güncellemesi, yenilenmiş özellikleri gibi artıları bulunan kulaklık için tüm detaylara geçelim. Bakalım Apple, 3.jenerasyon ile beraber bizlere nasıl sürprizlerle gelmiş durumda.

İlginizi Çekebilir: Apple Watch 7 ile Apple Watch 6 Yan Yana Nasıl Gözüküyor?

AirPods 3 Tasarımında Değişim Var mı?

Yeni kulaklık için tasarım, Pro ile 2.jenerasyon arasında gibi gözüküyor. Kulaklığın Pro modelde olduğu gibi mini bir yapısı var. Sap kısmı oldukça kısa ve arka bölümde de mikrofon alanı dikkat çekiyor.

Baş kısmında da beklendiği gibi elips bir yapı kullanılmış. Burada Pro modelinden farklı olarak seride silikon başlıklara yer verilmediğini söylemek lazım.

AirPods 3

Silikon kulak uçlarının kullanılması zaten beklenmiyordu ama bu tercih ne kadar başarılı bulunacak göreceğiz. Pro ile silikon başlıkları sevenlerin sayısı da bir hayli yüksekti.

AirPods 3 Teknik Özellikleri

Suya ve tere karşı IPX4 sertifikasına sahip olarak gelen kulaklık, teknik kısımda da öyle çok büyük bir fark ile beraber gelmiyor. Yine H1 çipine dayanan yeni serinin, adaptive EQ özelliğinin olduğu açıklandı.

Bu özellik sayesinde kulaklığın, kulağın şekline göre optimum ses ayarını yapması sağlanıyor. Böylece kulaklıkta en net sesi ve en iyi ses deneyimini almış oluyorsunuz.

AirPods 3

Dolby Atmos desteğinin de yer alacağı kulaklık için Spatial Audio teknolojisinin de desteklendiği açıklandı. Her açıdan net ses verecek olan kulaklık, şarj konusunda da biraz daha iyi gibi duruyor.

Yine mini bir kutu tasarımıyla beraber gelen AirPods 3, bu kez MagSafe şarj desteğini de beraberinde getirmekte. Kulaklıkların 6 saate kadar kullanım ömrü sunduğu ve kutu ile beraber bu sürenin 30 saate kadar çıkabildiği de yine verilen bilgiler arasında yer alıyor.

AirPods 3

Kutu, kulaklığı toplamda 4 kez şarj edebiliyor. Üstelik burada hızlı şarj desteğinin bulunduğunu da ekleyelim. Hızlı şarj konusunda 5 dakikalık şarj ile 1 saat kullanım ömrü gibi bir vaat var. Tabii ki bunun için kullanım testlerini beklemek gerekecek.

Tüm bu özellikleriyle beraber AirPods 3 kablosuz kulaklık modelinin fiyatı 1.999 TL olarak açıklandı. Yeni kulaklık 26 Ekim’de satışta olacak.

Önceki İçerik2021 MacBook Pro Teknik Özellikleri için Yeni Sızıntılar Geldi
Sonraki İçerikM1 Pro işlemcili 14 inç MacBook Pro Tanıtıldı! Özellikleri Neler?
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?