AirPods 3 Parçalarına Ayrıldı! Bir de Böyle Bakın

0
107

Apple’ın yeni nesil kablosuz kulaklık modeli için beklenen zaman geldi. Kulaklıklar satışa çıktı. Evet fiyatları yüksek ama yine de Apple tutkunlarının tercih edeceği ürünler arasında yer alıyor desek yeridir. Hatırlayın seri ilk çıktığı zaman, Apple’ın en çok satan ürünleri arasında yer almıştı. Yine fiyatlar yüksekti ama AirPods çok beğenilmişti. AirPods 3 için de aynı durum olmasını bekliyoruz.

Yine satışların yüksek seyretmesi söz konusu olacaktır. Satış ve tercih edilebilirlik bir yana, yeni kulaklık modelleri için bazı özel testlerin de yayınlanmaya başladığını gördük. En son kulaklık için bir parçalanma testi geldi.

AirPods 3 Kulaklıkları Parça Parça İncelendi

52audio isimli bir YouTube kanalı tarafından yapılan incelemeyle beraber söz konusu kulaklık modelinin parçalarına ayrıldığını gördük. Kulaklık parçalarına ayrıldı ve iç yapıda da nasıl bir tasarım sunulduğu konusunda detay almış bulunduk. Peki söz konusu kulaklık modellerinde nasıl bir iç yapı var?

Parçalama incelemesinde ilk dikkat çeken kulaklığın kutusu oluyor. Kutuya baktığımız zaman diğer AirPods kutularından farklı bir yapıyla geldiğini anlıyoruz. İç kısımda bir MagSafe mıknatısının olması direkt dikkat çekmekte.

MagSafe mıknatısının kutu tasarımında çok değişikliğe neden olmadığı bir gerçek. Ama şu var ki iç tasarımda da yer kapladığını net olarak anlıyoruz. Bunun dışında şarj sırasında ısınma sorunu yaşanmaması adına da yeni önemler alınmış ve pedler kullanılmış.

Kutunun pil tasarımında da değişikliğe gidilmiş. Tek bir pil yuvası ve tek bir büyük pil kullanılmış. Daha öncesinde Apple’ın iki pili bir araya getirme gibi çözümlere başvurduğunu biliyoruz.

AirPods 3 kulaklıklarına gelince ise yine Apple’ın sunduğu yapı aynen karşımıza çıkıyor. Bu kısımda da çok bir değişiklik olmadığını görüyoruz. Yine tüm parçalar sağlam bir şekilde birbirlerine yapıştırılmış durumda.

Tabii ki bu durum kulaklıkların tamir edilebilirlik puanının da düşmesine neden olmuş durumda. Zaten AirPods kulaklıklarında tamir edilebilirlik noktasında çok bir beklentimiz yok.

Geri kalan detayları videoda da görebileceksiniz.

Önceki İçerikmacOS Monterey Sorunu Giderildi! Açıklama Geldi
Sonraki İçerikYeni iPad Mini Tüm Renkler ve Türkiye Fiyatları
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?