AirPods 3, Nisan Ayındaki Etkinlikte Olmayacak İddiası

0
176

Apple’ın tanıtımları için işler çok karışık bir noktaya geldi. Önce Mart ayında kesin tanıtım yapılacak ve AirPods 3 kulaklıklarla tanışacağız diyorduk.

Hatta ünlü analist Jon Prosser, 23 Mart tarihinde bir etkinlik olmazsa kaşlarını keseceğini iddia etmiş ve kesmişti. Bunun haberini de paylaşmıştık. Pandemi etkisinden olsa gerek hala Apple için net bir şey söylemek çok zor.

Bu yıl analistler de zorlanmaya başladı. Çünkü söylenen bilgiler bir türlü gerçeğe yansıtmamaya başladı. Özellikle AirPods 3 modeli için bir türlü net bilgiler elde edemedik. Şimdi yeni bir iddia daha geldi.

İlginizi Çekebilir: Rocket League, iOS ve Android için Yolda

AirPods 3, Nisan Ayında da Tanıtılmayacak

Yeni kablosuz kulaklık modelinin Nisan ayına ertelenen tanıtımda ortaya çıkacağı söylenmişti. Bu iddia yine ünlü analistlere ait olan bir iddia olarak gösterilmişti.

Mart ayında yapılmayan ve Nisan ayına ertelenen etkinliği beklerken bir haber daha geldi ve kulaklıkların tanıtılmayacağı söylendi. Bu kez Ming Chi Kuo gibi isimler de kulaklıkların hemen üretime giremeyeceğini söylemişti.

Apple’ın pandeminin üretim üzerinde oluşturmuş olduğu etkisi yüzünden yeni kulaklıklar için üretime geçemeyeceği söyleniyor. Seri üretimin biraz daha gecikeceği ve bu nedenle de kulaklıkların Nisan ayındaki olası bir tanıtımda olmayacağı belirtiliyor.

AirPods 3

Üretim sorunları nedeniyle kulaklık gecikecek olursa, yaz aylarına kadar sarkma söz konusu olabilir. Bakarsanız kulaklıkların görselleri ve son hali olduğu iddia edilen kalıpları sızdırılmıştı. Bu son kullanıcıların ulaşacağı kulaklıkların görselleri olarak değerlendirilmişti. Biz de seri üretimin başladığını ve görsellerin de üretim hattından geldiğini düşünüyorduk.

Fakat tüm bu son iddialar beklentileri çok değiştirdi. Burada birinci neden pandeminin oluşturduğu üretim sorunu. İkinci nedenin ise AirPods 2 satışları olduğu gösteriliyor. Apple’ın bu seriye güvendiği ve satışların biraz daha devam etmesini istediğini söyleyen analistler de var.

Dediğimiz gibi bu sene tahminler ve işler çok karıştı. Pandemi teknoloji dünyasını da salladı. Şu an tahminler bunlar bakalım Apple artık beklenen tanıtım açıklamalarını ne zaman yapacak.

Önceki İçerikRocket League, iOS ve Android için Yolda
Sonraki İçerikApple’dan Eğlenceli Bir iPhone 12 Videosu Daha Geldi
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?