AirPods 3 Kendi Uyarı Sistemiyle Gelecek

0
1566

1.nesil ve 2.nesil kablosuz kulaklıkları yok satan Apple, bu kulaklıkları desteklemek adına AirPods Pro modelini piyasaya sürdü. Pro modeli gösterdi ki bir takım değişiklikler yapmak, kablosuz kulaklık için satışların fırlamasını sağladı. Bu değişiklikler başarılı bulunurken, şimdi sırada AirPods 3 var.

Ne zaman tanıtımı olacağı konusunda en ufak bir bilginin olmadığı yeni kablosuz kulaklık, bu farkı daha net göstermesi adına önemli özellik güncellemeleriyle beraber gelecek. Yeni bir patent ve analistler tarafından sızdırılan bilgiler gösteriyor ki yakın zamanda gelecek kulaklıklarda bir uyarı sistemi olacak.

AirPods 3 ile Güvenlik Artacak

Yeni kablosuz kulaklık iPhone ve Apple Watch üzerinden sürekli konum bilgisi alabilecek ve bunu kendi verileriyle birleştirilecek. Sonucunda ortamda tehlikeli bir durum varsa, ona göre müziği ses seviyesi azaltılacak. Mesela kişi bir araç sürüyorsa ve araçta yüksek süratlere çıkmışsa, bu algılanabilecek ve kulaklık sürücünün dikkatini dağıtmaması açısından müzik sesini kısabilecek.

AirPods 3

Sadece ses seviyesi kontrolünden söz etmeyelim. Bunun dışında kulaklık üzerinden bildirimle uyarı yapılabilecek ve müziğin tamamen kapatılması da sağlanabilecek. Aktif gürültü engelleme teknolojisi düşünüldüğü zaman, tamamlayıcı bir teknoloji olarak da gösterebileceğimiz uyarı sisteminin kulaklık kullanımını daha güvenli hale getireceği kesin.

Apple’ın böyle bir teknolojiyi gerçekten AirPods 3 kulaklığına dahil edebilip edemeyeceği ise başka bir tartışma. Şimdilik patentler alınmış ve sistem hazırlanmış gibi dursa da net bir şey olmadığını da söylemek lazım. Ama böyle bir özellik gelirse, sadece Apple değil, kablosuz kulaklık sektörü de değişebilir.

Önceki İçerikiPhone 12 ve Yeni iPad Etkinliğinin Tarihi Sızdı
Sonraki İçerikFortnite App Store’dan Kaldırıldı
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?