AirPods 3 için Tüm Bildiklerimiz! Nasıl Bir Kulaklık Gelecek?

0
318

AirPods 3, Apple’ın kablosuz kulaklıklarının devamı niteliğinde gelecek bir seri. Pro serisinden farklı olarak temel modelin yeni nesliyle karşılaşacağız. Zaten yeni kulaklıklar şu an gündemde çünkü beklentimiz bu yıl içerisinde, hatta yakın bir zamanda yeni kulaklıklar tanıtılacak.

2.nesil AirPods yerini 3.nesil AirPods modeline bırakacak. Haliyle tanıtım tarihi yaklaştığı için, kulaklıklar hakkında bazı bilgiler de gelmeye başladı. Zaman zaman sızıntılara yönelik haberler yapıyoruz ama gelen tüm bu bilgileri tek bir başlık altında değerlendirmek istedik.

Çünkü çok fazla sızan bilgi var ve aslında bakarsanız kulaklık, genel hatlarıyla şekillendi. Peki, ne bekliyoruz? Nasıl bir kulaklıkla tanışacağız?

İlginizi Çekebilir: AirPods Max Pil Değişim Ücreti Netleşti

AirPods 3 Tasarımı Nasıl Olacak?

İlk bahsedeceğim kısım tasarım. Şimdi Apple bir standart belirledi. 1.nesil kulaklıkları hatırlayın. Saplı tasarım dediğimiz bir tasarım kullanıldı ve birçok marka bu tasarımı taklit etti. İkinci nesilde de hemen hemen aynı yapıda tasarım devam etti. Değişiklik ise Pro kulaklıklarında yapıldı ve artık tam kulak içi kulaklık modeliyle, çok daha kısa bir kasa sunuldu.

AirPods 3
AirPods 3’e ait olduğu söylenen sızıntı görsel

AirPods 3 için beklenti de bu yönde. Pro gibi hatta belki biraz daha kısa bir tasarım kullanılacak. Uç kısmında da yine silikon başlara yer verilecek. Yine silikon uçlar öne çıkacak.

Tasarım Notu: Daha yuvarlak ve daha kısa bir kulaklık bekleniyor.

Kutu Tasarımı: Kulaklıkla doğru orantılı olarak daha küçük bir kutu bekleniyor. Fakat genel tasarım yapısı aynı kalacak.

AirPods 3

AirPods 3 Teknik Özellikleri Nasıl Olacak?

Üçüncü nesil kulaklıkların teknik özellikleri için farklı iddialar var. Ama biz tüm otoritelerin, analistlerin ortak noktada birleştikleri özellikleri ele alacağız. Buna göre yeni kablosuz kulaklık modelinde, yeni bir çip kullanılacak. H1 modelinden farklı olacak bu çip, kulaklıkların daha az pil tüketmesini sağlayacak ve ses kalitesi konusunda da daha iyi çözümler sunulacak.

Fakat çipin asıl amacı, bağlantı kalitesini daha iyi bir noktaya getirmek olacak. Cihazlar arasında kolay geçiş sağlama, anlık bağlantı kurabilme ve çok daha hızlı bağlantı gibi ayrıcalıklar olacak. Tabii ki pil tüketiminin daha az olması da büyük bir avantaj sağlayacak.

AirPods 3

Yeni çip falan diyoruz ama kulaklıkta ciddi bir eksik olacağı da söylenmekte. Pro modelinde kullanılan aktif gürültü engelleme teknolojisi, bu modelde yer almayacak. En azından iddialar öyle. Aktif gürültü engelleme teknolojisi olmayınca, kulaklığın fiyatının biraz daha aşağı bir seviyede olacağı söyleniyor.

AirPods 3 Fiyatı Nasıl Olacak?

Aktif gürültü engelleme konusunda söylenenlerden hemen sonra, fiyat bölümüne geçmek istedim. Çünkü söylediğimiz gibi bu özelliğin olmaması, fiyatı aşağı çekecek. Apple’ın fiyat konusunda çok değişiklik yapmayacağı ve yeni kulaklığın da 199 dolar civarında olacağı iddia ediliyor.

AirPods 3

Ne Zaman Çıkış Yapacak?

Bunu tabii ki net olarak bilmiyoruz ama analistlere göre 2021 yılının ilk yarısında kulaklıklarla tanışacağız. Hatta 2021 Mart ayında yeni kulaklığın basit bir duyuru sonrasında satışa sunulacağı da paylaşılan bilgiler arasında.

Şimdilik AirPods 3 için bilinenler bunlar. Yeni bir bilgi geldiğinde zaten sitemizde de yer veriyor olacağız.

Önceki İçerikiPhone Kullanıcıları Facebook’ta Oturum Kapandı Hatası Alıyor
Sonraki İçerikTurkcell BiP Hesap Silme Nasıl Yapılır?
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?