AirPods 2019 Satış Rakamları Açıklandı

0
65

Kablosuz kulaklık modelleri için pazar hacmi sürekli olarak genişliyor. Bu alanda iddialı olan AirPods modelleri için açıklanan son rakamlar ise Apple’ın sektörü domine ettiğini gösteriyor. AirPods 2019 satış rakamlarına göre Apple bu alanda liderliğe geçmiş durumda. Özellikle son rakamlara göre AirPods satışları beklenenin çok daha üzerinde seyrediyor. Pro serisi yeni kulaklıkların satış rakamlarının nasıl olacağı merakla bekleniyordu.

İlk etapta açıklanan rakamlara göre Apple’ın en çok satan ikinci ürününün AirPods Pro kulaklık modelleri olacağı iddia edilmişti. Pro modelinin kesin satış rakamları açıklanmadı ancak AirPods 2019 satış rakamlarına göre iddialar doğru. Apple’ın satışları çok yüksek seyrediyor.

AirPods 2019 Satış Rakamları

Son araştırmaya göre AirPods 2019 satış rakamı, 60 milyon adet olarak duyuruldu. Tüm AirPods kulaklıkların dahil edildiği satış rakamlarına göre Apple’ın %70 oranında bir gelir artışı gösterdiği görülüyor. Firmanın %70’lik bir artış yakalaması zaten önemli bir başarı ancak bu başarıyla beraber genel rakamlarda da Apple’ın liderliği eline aldığını görüyoruz.

AirPods 2019

Genel satış rakamları değerlendirildiği zaman firmanın pazardaki %50’lik bir paya sahip olduğu görülüyor. %50’lik bir pazar payına hakim olan markanın, bu denli yüksek satış rakamına ulaşmasının ana nedeni ise AirPods Pro kablosuz kulaklık modeli.

Pro modelinden sonra markanın satışlarının arttığı ve bu yönde bir başarı elde edildiğini ekleyelim. Sadece AirPods Pro modelinin değerlendirileceği satışlar için bir süre daha Apple’ın açıklamalarını beklemek gerekiyor. Artışın gelir kısmında olması da bu durumun örneği olarak gösterilebilir.

Burada rakipleri de düşünmek gerekiyor. Samsung’un çok kısa bir süre sonra Galaxy Buds Plus kablosuz kulaklıklarını da tanıtacağını biliyoruz. Yeni kulaklık modellerinden sonra rekabet farklı bir şekilde seyredebilir. Apple’ın rakiplerinin sayısı günden güne artıyor.

Önceki İçerikiPhone 13 için Konsept Çalışması Yayınlandı
Sonraki İçerikApple Watch Otomatik Antrenman Algılama Nasıl Kullanılır?
Uzun zamandır mobil teknolojiler üzerinde çalışmalar yapan ve teknoloji dünyasını yakından takip eden İbrahim, yaptığı çalışmalarla teknoloji dünyasında elde ettiği deneyimleri AppleUzmani.net üzerinden paylaşmakta.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?