AirPods 2 Serisinde Değişen Teknolojiler Neler Olacak?

0
231

iOS 11 GM bize çok önemli bilgiler verdi. Sadece yeni iPhone modellerinin ortaya çıktığını görmedik. Bunun dışında son an belli olacak bazı sürprizlerde ortaya çıktı. Bu sürprizlerin başında da AirPods 2 kulaklık serisi geliyor. Aslında gündemde yeni bir kulaklık serisi yoktu. Kablosuz kulaklık serisinin ilk modelinin de kullanıma devam edeceği belirtilmişti. Fakat iOS 11 GM kodları içerisinde ve yayınlanan animasyon görselleri içerisinde AirPods 2 kulaklıkları hakkında önemli bilgilere yer verildi. Bir kere yeni bir kulaklık sınıfının geleceğinin hala kesin olmadığını belirtelim. Bununla beraber neleri değişeceğinden söz etmek gerekiyor.

AirPods 2 Tasarımı Değişecek Mi?

Yeni seri kulaklıklarda beklendiği gibi bir değişim durumu söz konusu olmayacak. Bunun için yenilenmiş ve yeni bir kulaklık sınıfı yerine mevcut kulaklıkların yeni sürümlerinin, güncel sürümlerinin satışa çıkabileceğini belirtelim. Zaten kulaklıklar konusunda bir süredir stok sorunu yaşayan Apple’ın bir sonraki stoklarını bu modelle yenileyeceği belirtiliyor.

Gördüğümüz kadarıyla AirPods 2 kulaklıklarında tasarım kısmında bir değişimde görmeyeceğiz. Kulaklıkların teknik bilgilerini tabii ki bilemiyoruz ama kulaklık kısmında tasarım farkı yok gibi gözüküyor. Kutu tasarımında ise önemli bir değişiklik var. Eski kutu modelinde herhangi bir LED bildirim şeridi yer almıyordu.

AirPods 2

Fakat bu seride LED şeridin öne alınacağı görülüyor. Yani kutunun önünde bir çubuk olacak ve kulaklıkların şarjı her an için ölçülebilir durumda olacak. Bunun yanı sıra bir başka sürprizinde kablosuz şarj desteği olduğunu görebiliriz. Kablosuz şarj desteğinin kulaklıklara gelebileceği veya kulaklıkların iPhone ile ekstra bir özellik sunabileceği de gündeme gelebilir.

AirPods 2

Eldeki bilgiler oldukça sınırlı olduğu için AirPods 2 modeli hakkında daha fazla detay vermek mümkün değil gibi gözüküyor. Tanıtımdan sonra tamamen öğrenmek mümkün olacak ama genel görüş yeni bir kulaklık yerine güncellenmiş bir kulaklık serisinin geleceği yönünde. Tanıtımdan hemen sonra yeni kulaklıklar hakkında da bilgiler vereceğiz. Ayrıca unutmadan ekleyelim, bu seride renkler konusunda da bir değişime gidilebilir. Sadece beyaz değil, başka renkleri de görebiliriz.

İLGİLİ HABER:  Bang & Olufsen Apple’ın AirPods Serisine Rakip Olacak

İlginizi Çekebilir: iPhone X Altın Kaplama İle Geliyor

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?