Adobe Illustrator, Apple M1 İşlemcisi için Güncelleme Almaya Başladı

0
193

Apple’ın M1 işlemcisi için yeni desteklerin gelmeye başladığını biliyoruz. Uygulama desteği konusunda geri kalan ve yeni bir işlemci olması nedeniyle de geri kalması normal olan seri için güzel haberler var. Daha iki gün kadar öncesinde M1 işlemcilere uyumlu Opera tarayıcısının yayınlandığını duyurmuştuk. Şimdi bir haber de Adobe Illustrator için geldi.

İlginizi Çekebilir: iPhone 13 Pro Maketleri Ortaya Çıktı

Adobe Illustrator Apple M1 İşlemciye Uyumlu Beta Güncellemesini Aldı

Yeni işlemciye destek vermek için çok sıkı çalışan Adobe, bir bir uygulamalarına güncelleme sunmaya kararlı. İlk olarak Mac cihazlarında çok sık kullanılan Adobe Photoshop için M1 işlemciye destek veren güncelleme yayınlanmıştı.

Bu güncelleme sayesinde yeni M1 işlemciye sahip olan tüm Mac modellerinde sorunsuz bir şekilde ve daha hızlı Photoshop kullanmak mümkün oldu. Bunun ardından Adobe Premiere Pro için M1 işlemciye destek getiren güncelleme yayınlandı. Onu takip eden güncelleme ise Premiere Rush için geldi.

Adobe Illustrator

Tüm bu güncellemelerle beraber Adobe programları bir bir desteğini açıklamış oldu. Kısa süre içerisinde çok fazla uygulamanın güncelleme desteği verilirken şimdi de sıra Adobe Illustrator serisine geldi. Bu kez direkt olarak bir güncelleme sunulmadı. Yani herkesin indirebileceği bir güncelleme var ama şu an için yeni sürüm beta aşamasında yayınlandı.

Creative Cloud uygulamasının beta güncellemeler bölümünde yer alan beta 25.3.1 sürümünü indiren kullanıcılar için Adobe Illustrator, M1 işlemci desteğini almış oluyor.

Fakat şunu da unutmamak gerekiyor ki bu güncelleme beta aşamasında olan bir güncelleme. Her ne kadar Rosetta 2 zorunluluğunu ortadan kaldırıyor olsa da bu yeni güncellemenin bazı hatalar getirmesi de sürpriz olmayacaktır.

Adobe Illustrator

Eğer tamamen sorunsuz bir kullanım istiyorsanız biraz daha bekleyin derim. Beta sürümde de çok büyük bir sorun yok gibi duruyor ama sonuçta beta sürüm.

Nasıl hataların çıkacağı ve nelerin soruna neden olacağını bilmek zor olabilir. Bunun için sorunlarla uğraşmak istemeyenlerin kararlı sürümü beklemeleri gerektiğini söyleyebiliriz. Kararlı sürümün çıkması da çok zaman almayacaktır.

Önceki İçerikiPhone 13 Pro Maketleri Ortaya Çıktı
Sonraki İçerikErkek Hediyeleri
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?