Akıllı telefonlar en çok kullanılan teknolojik cihazlar olmasının yanında, en çok sorun çıkaran cihazlar olarak değerlendirilebilir. Hal böyle olunca akıllı telefonlar için sunulan teknik servis hizmetleri, en az telefonların özellikleri kadar önemli oluyor. Tercih ettiğiniz marka Apple ise teknik servis hizmetinin bir tık daha önemli olduğunu söyleyebiliriz. Apple yetkili servisleri için onarım ücretlerinin çok yüksek olması, özel Apple iPhone teknik servis hizmetlerinde güvenebileceğiniz servisleri bulmanın oldukça zor olması ve daha birçok neden. İşte bu noktada Apple kullanıcılarının işini kolaylaştıran yeni bir hizmetimiz var. Adanalı Apple kullanıcıları için oluşturduğumuz bu sayfamız üzerinden, Adana Apple iPhone teknik servis hizmetleri hakkında çok daha fazla bilgiye ulaşacak ve güvenilir servisleri kolayca bulabileceksiniz.

Servis önerilerimize yer vereceğimiz sayfamızda, ilk olarak servis hizmetleri konusunda bilgiler verelim ve kullanıcıların yaşadıkları sorunlara karşı nasıl adımlar atmaları gerektiği konusunda önerilerimizi ele alalım.

Adana iPhone Teknik Servis Hizmetinin Avantajları Nelerdir?

Genelde hep iPhone yetkili servis hizmeti önerilir. Kullanıcıların cihazları arıza yaptığı zaman, Apple tarafından yetkilendirilmiş olan resmi servisler hem garanti durumu hem de orijinal parça konusunda tam güven nedeniyle ilk tercih oluyor. Fakat özel Apple teknik servislerinin de kullanıcılara sunduğu bazı avantajlar yok değil. Gerçekten güvenilir bir Adana Apple teknik servisi üzerinden hizmet aldığınız zaman nasıl avantajlar elde edebileceğinize bakalım.

Adana Apple teknik servis

Daha Az Maliyet: Tabii ki ilk sırada onarım ücretleri geliyor. Apple yetkili servis üzerinde yapılan onarımlarda, oldukça yüksek bir hesap karşınıza geliyor. Apple resmi servislerinde zaten onarım ücretleri ve belli hasarlar için ücretler önceden belirlenmiş oluyor.

Apple iPhone özel teknik servis avantajları da bu kısımda karşımıza çıkıyor. Genelde özel servis hizmetlerine biraz daha ucuz onarım fiyatlarını görüyoruz. Her zaman geçerli olmasa bile onarım hizmetini uygun fiyatlara alabiliyorsunuz. Haliyle ilk avantajımız fiyat olarak karşımıza çıkıyor.


Hızlı Onarım: Apple yetkili servislerinde belli başlı prosedürler var. Genelde tamir süreleri bu konuda karşımıza çıkan ilk prosedür oluyor. Hasara göre değişmekle beraber farklı tamir süreleriyle karşı karşıya kalabiliyorsunuz. Aynı durum özel servislerde geçerli değil. Her zaman olmamakla beraber özel iPhone teknik servislerinde daha hızlı onarım hizmeti alabiliyorsunuz.


Tamir Edilecek Hasar Seçimi: iPhone Yetkili servis hizmetlerinde en çok şikayet edilen konulardan birisi de bu. Diyelim ki telefonunuzda iki farklı hasar var. Genelde üzerine durduğumuz örnekle açıklayalım.

Diyelim ki ekranınız çatladı ve hoparlör kısmında da bir arıza söz konusu. iPhone yetkili servis mutlaka iki onarımı da yaptırmanızı isteyecek. Hoparlör kısmında yer alan arıza onarılmadan, ekran değiştirilmeyecek. İşte Adana iPhone özel teknik servis hizmetinde, bu gibi konular için kullanıcı kararına bakılıyor.

İLGİLİ HABER:  iPhone mavi ekran hatası neden kaynaklanır? Nasıl çözülür?
Adana Apple teknik servis
Adana Apple teknik servis

Neden Apple Yetkili Servis?

Yukarıda özel Apple servisleri için avantajların neler olduğundan söz ettik. Fakat bu demek değil ki yetkili servisler yerine özel servisleri tercih edin. Her iki türünde kendisine göre artıları var. Yetkili servisin en büyük artısı Apple garantisi olması.

Apple tarafından onaylanmış bir servisten hizmet alıyorsunuz ve bir nevi marka tarafından önerileni yapmış oluyorsunuz. Peki, hangi durumlarda Apple yetkili servis tercihi yapmak daha mantıklı.

Adana Apple teknik servis
Adana iPhone teknik servis

Garanti Durumu Önemli: Garantinizin süresi varsa, hasara göre değişmekle beraber ücretsiz onarım hizmeti bile alabilirsiniz. Bunun için iPhone yetkili servis daha mantıklı olacaktır.


Sistemsel Arızalarda: Apple ürünleri de diğer teknoloji markalarında olduğu gibi sistemsel sorunlarla karşı karşıya kalabiliyor. Sistemsel sorundan kastımız, kullanıcı hatası olmayan sorunlar. Daha önce birçok kez örneğini gördüğümüz hatalı pil durumu, sürekli kapanıp açılan telefon gibi. Bu durumda da yetkili servis daha mantıklı olacak. Özellikle garantisi devam eden cihazlar için bu durumlarda ücretsiz onarım sunulabiliyor.


Garantinizin Devam Etmesini İstiyorsanız: Telefonun arızası sizden kaynaklı olabilir. Mesela telefonu düşürdünüz. Apple bunu doğrudan sizin hatanız olarak görmekte. Haliyle garantiniz devam etse bile, belirtilen ücretleri ödemek zorundasınız.

Ancak yine de tamir sonrasında garantim devam etsin diyorsanız, Apple yetkili servis tercihi yapmanız gerekiyor. Adana özel iPhone teknik servis hizmetleri üzerinden tamir hizmeti almanız, ürününüzün garantisinin sona ermesine neden olacaktır.

Adana Apple teknik servis
Adana özel Apple teknik servis

Hangi Şartlarda Adana iPhone Özel Teknik Servis Hizmeti Almalıyız?

Tüm durumlardan söz ettik. Önerilerimize özel Apple teknik servis seçiminden devam edelim. Seçim sırasında ilk yapacağınız, yanlış yargılardan uzaklaşmak. Her özel teknik servis sahte parça takmaz ya da sizi kazıklamaya çalışmaz. Bunun için güvenilir servislere ihtiyacınız var. İşini iyi yapan servisler, hem orijinal parçalarla onarım hizmeti almanızı sağlıyor hem de fiyat avantajınız oluyor.

İşte bu noktada Appleuzmani.net olarak sizlere yeni hizmetimizi sunmaktayız. Adana Apple teknik servis sayfamız üzerinden sizlere en güvenli servisleri önermeye çalışacağız. Bu alanda elde ettiğimiz tecrübelerimizi sizlere de sunmuş olacağız. Böylelikle kafanızdaki soru işaretlerinden kurtulabileceksiniz. Ayrıca burada en önemli artı, servis hizmeti almış olan kullanıcılarımızın, servisler konusunda yapacağı değerlendirmeler olacak.

Değerlendirmelere bakarak da karar verebilecek ve sizde değerlendirmelerinizi ekleyebileceksiniz. Tüm soru, görüş, önerileriniz ve değerlendirmeleriniz için aşağıda yer alan yorum bölümünü kullanarak bize ulaşabilirsiniz.

6 YORUMLAR

  1. Apple markasına ait iPhone 7 Plus 32 GB Black model,cep telfonunu sıfır olarak 10 ay önce Adana Çukurova Vatan bayiniden aldı (kimse aramadan telfon kendi kendine bir defa çalıp duruyor) gün içinde 3 -4 defa çalıyor iphone bunu konuda bana nasıl yardımcı olabilir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?