Ana Sayfa Haberler 8.nesil iPad Tanıtıldı – Fiyatı, Özellikleri ve Çıkış Tarihi

8.nesil iPad Tanıtıldı – Fiyatı, Özellikleri ve Çıkış Tarihi

0
1433

Apple Time Files etkinliğinin en çok beklenen ürünü yeni tablet modeli olmuştu. Düşündüğümüz gibi Apple yeni tablet modelini sundu. Bir nesil daha yükselerek 8.nesil iPad modeli tanıtıldı. Gelin çok beklenen o tablet neler sundu bakalım.

8.nesil iPad Tasarım

Çok hızlı geçiş yapacağımız kısımlardan birisine daha geldik. Apple Watch 6 akıllı saatinde olduğu gibi bu modelde de tasarım değişikliğinden söz etmek mümkün olmadı. 7.nesil iPad tasarımı ne ise aynısı sunuldu.

Biz çerçevelerin inceleceğini düşünmüş ve iPad Pro modeline benzetileceği görüşüne hakim olmuştuk ama beklentiler boş çıktı. Home tuşunun kullanıldığı çerçeveli yapı aynen devam.

8.nesil iPad Özellikleri

Asıl değişiklik tabletlerin işlemcisi kısmında karşımıza çıkıyor. A10 Fusion işlemcilerinin kullanıldığı eski nesle göre bu nesilde işlemci değiştirildi. Apple A12 Bionic işlemcisine geçildi. Neural Engine bölümüyle beraber gelen işlemci, 7 nm üretim sürecinden çıkan ve 6 çekirdekli olan bir işlemci.

2 çekirdek performans odaklı olarak gelecek ve 4 çekirdek de tasarruf odaklı olarak gelecek. Yapay zekalı işlemcinin eski modele göre 2 katına kadar daha yüksek performans göstereceği açıklandı.

8.nesil iPad

Ekran kısmında ise bir değişiklik olmadı. 10.2 inç Retina ekran kullanılmaya devam ediyor. 8.nesil iPad yine 2160 X 1620 piksel çözünürlük değeri sunuyor. 500 nit parlaklık değerinde olan ekran Apple Pencil 1 desteğine devam ediyor.

10 saat pil ömrü sunduğu söylenen tabletin son olarak kameralarından söz edelim. Arkada 8 MP kamera yer alırken ön kısımda yine FaceTime kamerası var.

8.nesil iPad Fiyatları

8.nesil iPad fiyatları şöyle;

  • 32 GB Wi-Fi – 3199 TL
  • 128 GB Wi- Fi – 4399 TL
  • 32 GB 4G – 3999 TL
  • 128 GB 4G – 5199 TL

Tabletin her detayı ve fiyatları açıklandı ama henüz 8.nesil iPad modelinin ne zaman satışa çıkacağı konusunda bilgi paylaşımı olmadı. Şu an Apple’ın sitesinde gönderimin olmadığı gözüküyor. Fiyat bile açıklandığına göre yakın zamanda satışlar başlar.

YORUM YOK

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?