6.1 İnç iPhone için Detaylar Gelmeye Devam Ediyor

0
100

Apple’ın yeni nesil akıllı telefonları iPhone 8 ve iPhone X modellerinden sonra bu sene 3 yeni telefon daha tanıtacağı biliniyor. Marka bu konuda açıklamalar ya da doğrulamalar yapmış değil ancak kaynaklardan gelen bilgilere göre yeni modellerin tanıtımı neredeyse kesin. Hal böyle olunca nasıl iPhone modelleriyle karşı karşıya kalacağımızı da merakla bekliyoruz. Zaman zaman yeni iPhone modelleriyle ilgili olarak bazı detaylarda ortaya çıkmıyor değil. Özellikle 6.1 inç iPhone modeli için bir hayli sık bir şekilde yeni detaylar gelmeye başladı.

6.1 inç iPhone Nasıl Olacak?

Son bilgiler yine bu konuda en yetkili isimlerden biri olan KGI analistinden geldi. Ming Chi Kuo tarafından yapılan paylaşımla beraber 6.1 inç iPhone modeli için beklenen özellikler ortaya çıkmış oldu. Daha önce paylaştığımız tasarım ve özellik detaylarının dışında yeni bilgilere geçiş yapalım.

6.1 inç iPhone

Yeni bilgilere göre 6.1 inç iPhone akıllı telefonların 3D Touch teknolojisini barındırmayacak. Apple’ın ekran sisteminde bir değişikliğe gideceği ve bu nedenle 3D Touch teknolojisine yer verilmeyeceği yönünde bilgiler var. Analiste göre 6.1 inç iPhone modelinin camları daha sağlam olacak ancak biraz daha dar olarak gelecek. Beklendiği gibi ince çerçeveli bir model gelmeyebilir.

Cover Glass Sensör adı verilen sistem sayesinde daha ince bir ekran paneli kullanmasının da olası olduğunu söyleyen Kuo, dokunmatik dışında da bir ekran filminin kullanılacağını belirtiyor. Tüm bu ekstra özellikler telefonların fiyatını ise en az %20 oranında arttıracak gibi gözüküyor. Yapılan açıklamalar bu yönde. Fiyatın ise 650 dolara kadar çıkabileceği söyleniyor. Yine de iPhone X serisinin uygun fiyatlı bir telefonu olacak olan 6.1 inç iPhone için detaylar geldikçe aktarmaya devam edeceğiz.

İlginizi Çekebilir: iPhone SE 2 Canlı Canlı Görüntülerle Ortaya Çıktı

İLGİLİ HABER:  Ucuz Versiyon iPhone X Nasıl Özelliklere Sahip Olacak?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?