5G Destekli iPhone için Sevindirici Haber

0
272

iPhone 11 serisi akıllı telefonların 5G teknolojisini desteklemeyeceğini zaten biliyorduk. Telefonların tanıtımı sonrasında da iPhone 11 modellerinde 5G destekli herhangi bir modelin olmadığı kanıtlanmış oldu. Fakat bir yandan da Apple’ın ne zaman 5G destekli bir akıllı telefon sunacağı konusu da merak edilmeye başlandı. Markanın ilk olarak 2023 yılında 5G destekli akıllı telefonları sunması beklentisi vardı. Hemen sonrasında ise 2020 yılında bu modellerin geleceği söylendi.

Şimdi ise 5G iPhone modelleri için yeni bazı iddialar var. Buna göre telefonların içerisinde doğrudan Apple’ın 5G modemleri yer alabilir.

5G Destekli iPhone Ne Zaman Gelecek?

2020 tarihinde tanıtılacak olan iPhone akıllı telefonları için 5G desteğinin sunulması bekleniyor. Fakat modemleri doğrudan Apple geliştirecek. Yani marka kendi modemlerini kullanacak. Bu sayede beklentilerin çok daha üzerinde bir performans değerinin elde edilmesi bekleniyor.

Apple’ın kendi geliştirdiği 5G modemlerinin 2023 yılında hazır olması bekleniyordu. Oldukça yüksek bir performans sunulacak olan yeni modemler için 2023 yılı hedef gösteriliyordu ve Apple’ın bu nedenle 5G yarışında diğer markaların gerisinde kalması söz konusu olacaktır. Fakat gelen bilgilere göre Apple işleri erkene aldı ve markanın kendi geliştirdiği 5G modemlerini 2020 tarihinde kullandığını göreceğiz.

5G Destekli iPhone

Yeni akıllı telefonlarda doğrudan Apple’ın modemlerinin kullanılacak olması, genel performans olarak da oldukça yüksek değerlerin elde edilmesini sağlayacak. Bu noktada söz konusu akıllı telefonların içerisinde yer alan A serisi çiplerin ortaya koyduğu performansa benzer bir performans sunulduğunu göreceğiz.

En azından beklentiler şu an için bu yönde. Telefonların tam olarak sunacağı özelliklerin neler olacağını görmek için iPhone 12 modellerinin tanıtımını beklemek gerekecek.

Önceki İçerikiOS 13.2 Beta 2 Kamera için Önemli Bir Düzenleme Getiriyor
Sonraki İçerikmacOS Catalina 10.15.1 Beta Sürümü Yayınlandı
Uzun zamandır mobil teknolojiler üzerinde çalışmalar yapan ve teknoloji dünyasını yakından takip eden İbrahim, yaptığı çalışmalarla teknoloji dünyasında elde ettiği deneyimleri AppleUzmani.net üzerinden paylaşmakta.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?