5 Farklı Renk ile iPhone 12 Görüntülendi

0
11027

13 Ekim tarihinde tanıtılacağı iddia edilen iPhone 12 sızıntılarına alışın. Söylenen o ki telefonun tanıtılmasına 1 aydan az bir süre var. Sürenin bu kadar kısalması, sızıntıların artması anlamına geliyor. Yoğun bir şekilde yeni bilgiler paylaşılmakta. Üstelik artık bilgiler kağıt üzerinde kalmıyor. Telefonun görselleri sızıyor ve tasarımı öğreniyoruz.

iPhone 12 Mini olarak isimlendirileceği söylenen en temel modelin görselleri de bu sızan görseller arasında yer aldı. Bugün LeaksApplePro tarafından paylaşılan iki resim, tasarım konusunda çok önemli bilgileri verdi.

iPhone 12, 5 Farklı Renkle Gelecek

LeaksApplePro isimli bir hesaptan yapılan paylaşıma göre telefonda tam 5 farklı renk olacak. Açık yeşil, beyaz, siyah, mor ve kırmızı renk seçeneklerinin kullanılacağı anlaşılan akıllı telefonlarda tamamen parlak bir arka bölüm olacak.

Telefonun arkasında kamera alanında ise çift kamera kullanılacak. Üst üste iki kameranın olacağı akıllı telefonda flaş ışığı da biraz büyütülmüş gibi duruyor. Üst üste sıralı çift kameranın lensleri de bir hayli büyük ve dışarı doğru çıkık olarak konumlandırılmış.

iPhone 12

Parlak arka kısmın ve 5 farklı rengin gözüktüğü yeni telefon modelinin çerçeve kısmından da söz etmek gerekiyor. Çerçeve kısmında bu zamanda kadarki tüm görüşler doğru çıktı. Çerçeve tamamen düz olacak.

iPhone 5 modelinden bile daha keskin bir kasa kullanılmış. Dış çerçeve kısmında ufak bir detay daha var. O da telefonun çerçevelerinin renkleri. Çerçeve renk ne olursa olsun metalik renkte değil. Çerçeve rengi telefonun rengi ile aynı tutulmuş. Telefon siyah ise düz çerçeve kısmında da yer verilen renk siyah olmuş.

Yeni görsel tasarım konusunda çok detay veriyor dedik. Son detayımız güç tuşu. iPhone 12 akıllı telefonunda kullanılan güç tuşu çok daha büyük gibi gözüküyor. Bunun nedeni iPad Air 4 modelinde kullanılan yapı olabilir.

iPad Air modelinde Touch ID özelliği güç tuşunun altına taşınmıştı. Aynı durum iPhone 12 akıllı telefonlarında da geçerli olacak gibi duruyor. Bu nedenle güç tuşu bir hayli uzun tutulmuş. Görsellerden anladığımız o.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?