5.4 inç iPhone 12 için 3 Boyutlu Model Ortaya Çıktı

0
1668

Bu sene tanıtılacak iPhone sayısı 4. Bu rakam sonradan değişiklik gösterebili mi artık zor. Her sene 3 adet iPhone ya da 2 adet iPhone görmeye alışmışken, 4 yeni model gelmesi hem heyecan verici hem de meraklandırıcı. Sayı bu kadar fazla olunca ayrı ayrı her model için bilgi geliyor.

Yeni bilginin geldiği model ise 5.4 inç iPhone 12 oldu. iPhone SE modelinden bile daha küçük boyutlu bir telefon olacak olan 5.4 inç iPhone 12 için yeni bir sızıntı daha var. EverythingApplePro tarafından gelen yeni sızıntı, telefonun 3 boyutlu modellemesini de gösteriyor.

5.4 inç iPhone 12 Tasarımı Aynı

Telefonun 3 boyutlu olarak hazırlanan maketini incelediğimiz zaman, iPhone SE kasasından bir tık kadar daha düşük bir kasa boyutu olacağını görüyoruz. Tabii bu modelde çerçeveler yok. Çerçevenin olmaması, kasa boyutunun düşmesi demek.

Kenarlar o çok sevdiğimiz ve beklediğimiz iPhone 5 kenarları gibi düz olacak. Tasarımında açık seçik bu vurgulanmış. Kamera alanı iPhone 11 ile aynı. Beklenenin dışında bir şey görmedim. Bir de siz bakın belki bizim gözden kaçırdığımız bir kısım vardır. 🙂

Mini iPhone için hazırlanan maket videosunun yanında bazı verilerin paylaşımı da yapılmış. Zaten biliyoruz ama bir kez daha telefonda A14 işlemcisi kullanılacağı söylendi. Artık yeni işlemciler iyice kesinleşti.

5G desteğinin olmayacağı akıllı telefon 4G destekli ve yeni iPhone serisi içerisindeki ilk model telefon olacak. Üst düzey kamera özelliklerini ve yüksek RAM seçeneğini beklediğimiz telefon bu değil.

Güzel olan telefon için ekran seçimi olacak. 4 modelde de OLED ekrana geçileceği ve LCD ekran kullanılmayacağını düşündüğümüz zaman 5.4 inç iPhone 12 telefonunda da OLED ekran göreceğimizi çıkarıyoruz.

Çözünürlük çok yüksek olmayacaktır ve piksel yoğunluğu yine dengede tutulacaktır. Apple belli bir piksel yoğunluğunda telefonu sabitlemeyi seviyor. iPhone X modellerinden bu yana OLED ekranlarda da aynı denge korundu.

Önceki İçerikYeni Apple AirPower Test Ediliyor – Test Görselleri
Sonraki İçerikWhatsApp Son Görüldü Kalktı mı? Hata Var mı?
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?