4 Farklı iPhone 12 Modeli Hazırlanıyor

0
428

iPhone 11 akıllı telefonları yarın satışa çıkmaya başlıyor. Ülkemizde yarın satışa çıkacak olan akıllı telefonların henüz satışları yeni yeni başlamış olmasına karşın bir süredir iPhone 12 serisi de gündeme geliyor. Bu noktada son olarak iPhone 12 akıllı telefonlarının konsept videosunun paylaşıldığını görmüştük.

Konsept çalışmaları bir yana, ünlü analistlerden de yeni modellerle ilgili olarak paylaşımlar gelmeye başladı. Son olarak Kuo tarafından telefonların kamera sisteminin değiştirileceği söylenmişti. Şimdi ise başka bir analist Daniel Ives tarafından konuya ilişkin açıklamalar yapıldı.

Ünlü analist tarafından yapılan açıklama bu sene farklı bir stratejinin uygulanacağı yönünde bbilgi veriliyor. Yapılan açıklamaya göre 2020 yılında tanıtılacak modellerde 4 farklı versiyon sunulacak.

iPhone 12, 4 Modelle Gelecek

Telefonların 4 farklı model olarak karşımıza çıktığını göreceğiz. Tüm modellerde 5G desteğinin bulunduğunu da ekleyelim. Hemen her model için 5G desteğinin sunulacak olması, amiral gemisi akıllı telefonları için beklenen dönüşümün yaşanacağını gösteriyor.

Muhtemelen Apple’ın kendi modemlerini kullandığını görmek mümkün olacak. Tıpkı Kuo tarafından yapılan açıklamalarda olduğu gibi yine Daniel Ives tarafından yapılan açıklamalarda da kamera konusunda değişiklik işaret ediliyor.

iPhone 12

Telefonların arka kamerası kısmında 3B sensörlerin kullanılması da söz konusu olacak. Bu durumda da akıllı telefonların ek bir kamera bulundurması da söz konusu olacak.

Merak edilen diğer kısım ise neden 4 model tanıtılacağı oldu. 4.modelin farkının ne olacağı konusunda bir açıklama yok. Muhtemelen bu modelin uygun fiyatlı seriyi işaret ettiğini görmek mümkün olabilir. Fakat dediğimiz gibi yeni akıllı telefonların 4.modeli konusunda kesin bir bilgi bulunmamakta.

Yeni seri akıllı telefonların tanıtımı için 2020 Eylül ayını beklemek gerekecek. Eylül ayında merak ettiğimiz tüm bu detayları elde etmemiz mümkün olacak. Telefonlarla ilgili yeni bilgileri paylaşmaya devam edeceğiz. Takipte kalın.

Önceki İçerikiOS 13 Kullanım Oranları Açıklandı
Sonraki İçerikiPhone Klavyesi için Yeni Patent Görselleri Ortaya Çıktı
Uzun zamandır mobil teknolojiler üzerinde çalışmalar yapan ve teknoloji dünyasını yakından takip eden İbrahim, yaptığı çalışmalarla teknoloji dünyasında elde ettiği deneyimleri AppleUzmani.net üzerinden paylaşmakta.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?