300 Dolarlık iPhone Hazırlanıyor

0
3429

Siteyi takip eden kullanıcılarımız arasındaysanız, “Uygun fiyatlı iPhone” ifadesini çok fazla kullandığımı bilirsiniz. Genelde bu ifadeyi iPhone SE için kullanıyoruz.

Seri yenilenince ve iPhone SE 2020 tanıtılınca, daha da fazla kullanmaya başladığımız “Uygun fiyatlı iPhone” ifadesi biraz havada kaldı. Çünkü telefon çok düşük bir fiyatla satılmıyor. 5-6 bin TL ülkemiz fiyatı var.

Bundan daha ucuza iPhone gelmeyecek ve artık buna alışacağız derken, güzel bir iddia gündeme geldi. Taiwan Economic Daily haberine göre yakın zamanda iPhone SE 2020 akıllı telefonlarının satış rakamlarının açıklandığını paylaşmıştık.

Aynı haberde yer alan başka bir iddia daha var. Buna göre 300 dolar satış fiyatı bulunacak iPhone üzerinde çalışmalar başladı.

300 Dolara Gelecek iPhone Özellikleri Neler Olacak?

Habere göre maksimum olarak 300 dolar satış fiyatı olacak olan bir iPhone ile karşılaşacağız. 200 dolar ile 300 dolar arasında bir fiyatla da gelebileceği iddia edilen bu telefon hakkında teknik açıdan bir bilgi ise yok.

Gelen bilgi, Apple’ın satış strateji açısından daha rekabetçi bir fiyatı benimsemek adına böyle bir karar aldığını gösteriyor ama telefonun özellikleri için bilgi vermiyor.

Bu fiyatla gelecek akıllı telefonun özelliklerini tahmin etmek ise zor değil. Hele iş bir de Apple’ın iPhone akıllı telefonuna kalınca, böyle bir fiyat için çok özellikten vazgeçmek gerekiyor. Muhtemelen ekran LCD panel seçilecek.

300 Dolarlık iPhone

Face ID gibi fiyatı yükseltecek donanımlar ise olmayacaktır. iPhone SE 2020 içerisinde A13 işlemci kullanıldı ama telefon 6 bini buluyor. Yani bu sefer uygun fiyatlı iPhone olarak gelecek telefonda en güncel işlemci olmayabilir.

Markanın daha önce kullandığı işlemcilerin X serisi ya da direkt eski işlemciler yer alabilir. Bunlar bizim tahminlerimiz. 300 dolarlık iPhone için henüz teknik sızıntı elde edemediğimizi tekrar belirtelim.

Fakat bu haberi takip edeceğiz. Böyle bir telefon üzerinde çalışıyorsa Apple’ın mutlaka sızıntıları olacaktır. Teknik verilere erişir ya da yeni bir sızıntı bulursak, yine paylaşırız.

Önceki İçerikiPhone SE 2020 Satış Rakamları Açıklandı
Sonraki İçerikiOS 13.6 Yayınlandı – Gelen Yenilikler ve Tüm Düzenlemeler
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?