2022 MacBook Air nasıl olacak?

0
149

Yeni MacBook Air haberleri gelmeye başladı. Söylentilere göre Apple bu yıl WWDC etkinliklerinde yeni bir MacBook Air tanıtacak. WWDC etkinlikleri haziranın başında yapılacak. Yani 1 ay içinde yeni bir MacBook Air karşımızda olacak. Siz de şu sıralarda MacBook almak istiyorsanız bu yazımızı iyi okuyun. Bu yazımızda vereceğimiz bilgilere göre satın alma kararınızı ertelemeyi düşünebilirsiniz.

2022 MacBook Air tasarımı nasıl olacak?

Apple 24 inç iMac tanıtımını bu yıl tamamladı. Sırada MacBook’larda yapılacak yenilikler var. Apple zaten geçen yıl kasım ayında yeni bir MacBook Pro tanıttı. Sırada MacBook Air var.

Güvenilir Apple analistleri Ross Young ve Ming Chuo

buy levitra cheap

, yeni MacBook’larda miniLED kullanılacağına daha önce inandıklarını ancak görünüşe göre Apple’ın LCD panellerle devam etmeye devam edeceği şeklinde. Göründüğü kadarıyla, MacBook Air’lerde tasarım değişikliği beyaz çerçeveler ve yeni renk seçenekleri ile sınırlı kalabilir. Aşağıdaki görselde yeni beyaz çerçevenin nasıl olabileceği görülüyor:

macbook air 2022 1

 

MagSafe geri mi geliyor?

Apple 2021 MacBook Pro’suna tüm önemli portları geri getirmişti. Aynısının 2022 MacBook Air’inde olup olmayacağı belli değil. Söylentiler Apple’ın 2 Thunderbolt girişini cihazın 2 yanına koyacağı şeklinde. Apple MacBook Pro’ya MagSafe girişini geri getirmişti. Apple Air’e de geri gelmesi şaşırtıcı olmayacaktır.

MagSafe iPhone 12

 

M2 işlemcisi mi kullanılacak?

Apple M1 işlemcisini geçen yıl tanıtmıştı. 2. nesil Mac işlemcilerinin bu yıl gelmesi bizleri şaşırtmaz. Söylentiler doğal olarak M2 işlemcisinin etrafında dönüyor. M2 tabii ki M1’den daha güçlü bir işlemci olacak. Ancak M1 Pro, M1 Max ve M1 Ultra kadar güçlü olması olmasını beklemiyoruz.

M2 işlemcisi A15 işlemcisi baz alınarak üretilecek deniliyor. Eğer bu söylenti doğruysa M2 işlemcisinin 10 çekirdek CPU’ya sahip olacağını söyleyebiliriz.

2022 MacBook Air beklenmeli mi?

2022 MacBook Air’in tanıtılmasına sadece 1 ay kaldı. 1 ay sonra yapılacak WWDC etkinliklerinde muhtemelen yeni MacBook Air tanıtılacak. 1080P Facetime kamerası, daha güçlü bir batarya olması beklenen MacBook Air 2022’ye az kaldı. Zaman sorununuz yoksa biraz beklemeniz doğru olabilir. Yine de MacBook satın alma rehberimizi mutlaka incelemenizi öneririz.

Önceki İçerikmacOS 13 hakkında neler biliyoruz? Nasıl olacak?
Sonraki İçerikiPhone ve iPad’de metin taramak ve notlar uygulamasına göndermek
2009 yılında başladığı web serüvenine TechnoMoji.com ile birlikte devam eden yazar Elektrik Elektronik Mühendisi olup, evlidir. Egemen ve Doğukan'ın babasıdır.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?