2022 MacBook Air Görselleri Gözüktü

0
177

Apple artık MacBook modellerinde de önemli değişiklikler yapmaya başladı. 18 Ekim’de yapılan tanıtım sonrasında markanın yeni MacBook modellerinde çentik kullandığını gördük. Gerçi biz iPhone akıllı telefonlarından bile çentik ekranın kaldırılmasını bekliyorduk ama Apple tam tersi MacBook modellerine de böyle bir ekleme yapma kararı aldı. Şimdi o değişikliğin 2022 MacBook Air ile devam ettirilmesi bekleniyor.

Yeni MacBook Air modelinde beklenen değişiklik ise çok daha fazla. Sızan görseller gerçek ise bu kez Air modelinin çok ama çok daha farklı bir yapısı olacak. Peki serideki fark ne kadar vurucu olacak?

İlginizi Çekebilir: iPhone SE 3 Tasarım Detayları için Yeni Bilgiler Var

2022 MacBook Air Görselleri ile Ortaya Çıkan Tasarım

Son sızıntılarda yer alan görsellere göre seride bu kez beyaz bir kasa kullanılması ihtimali var. İç çerçevede beyaz bir tasarım kullanılacağı görülürken, dış kısımda ise renkli kasaların kullanılması durumu söz konusu olacak. Mesela görsellerde gördüğümüz bu kasaların turkuaz renginde olacağı.

Dış kısımda farklı renkler de olabilir. Açıkçası dış kısımda seçilen renklere göre iç kısımda da çerçeve renklerinin değişmesi durumu da söz konusu olabilir. Bunlar şu an için kesinleşmemiş olan bilgiler. Sadece gelen görsellere göre konuşuyoruz.

2022 MacBook Air

Bu detayların dışında tasarım yapısındaki asıl değişiklik ise yine çentik alanında yapılacak. Air modellerinde de çentik bölümünün kullanılacağı ve burada yine 1080p web kamerasına yer verileceğini görüyoruz.

Açıkçası diğer MacBook modellerinde de benzer değişikliğin olması, 2022 MacBook Air için bu tasarımın sürpriz olmaktan çıkması demek oluyor. MagSafe girişi, USB Type C girişi gibi girişlerinin de olacağını gördüğümüz serinin ekran kısmında da yine Mini LED ekran kullanacağı söylenmekte.

2022 MacBook Air

Ayrıca işlemciler için de yenilenmiş serilere geçiş yapıldığını göreceğiz. Mini LED ekran değişikliğinde olduğu gibi işlemci kısmında da M1 Pro ya da M1 Max işlemcileri görülecek. Belki M1 Max biraz daha uzak bir ihtimal ama Pro modellerinin görülmesi büyük bir ihtimal gibi gözüküyor.

2022 MacBook Air

Bu özelliklerle yeni serinin çıkış tarihi ise 2022 yılının ilk çeyreği olarak gösterilmekte. Tabii ki kesin tarih verilene kadar biraz daha bekleyeceğiz.

Önceki İçerikiPhone SE 3 Tasarım Detayları için Yeni Bilgiler Var
Sonraki İçerikPUBG New State iOS’a Ne Zaman Gelecek? Sistem Gereksinimleri Neler?
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?