2021’de Netflix’te Olacak Türk Yapımları (Filmler – Diziler)

1
232

2021’de Netflix’te olacak Türk yapımları, yılın ilk gününden gündeme gelmeye başladı. Biliyorsunuz pandemi etkisi devam ediyor ve bir süre daha zamanımızın büyük bir çoğunluğunu evde geçireceğiz gibi duruyor.

Haliyle bu dönemde iyice popülerliğini arttıran Netflix’in, yeni yılda da bizlere hangi içerikleri sunacağını merak ediyoruz.

Elbette birçok yeni içerikle karşılaşacağız ama bu yazımızda daha çok Türk yapımı dizi ve filmleri ele almak istedik. Bakalım 2021’de nasıl Türk yapımları göreceğiz?

İlginizi Çekebilir: “Netflix iPhone veya iPad’de Çalışmıyor” Ne Yapmak Gerekir?

2021’de Netflix’te Olacak Türk Yapımları Hangileri?

Listeye geçmeden bir ufak ayrım yapmak istiyorum. Şimdi 2021 yılı içerisinde geleceği söylenen Türk yapımları var ama bunların bazılarının tarihi belli bazılarının tarihi belli değil. Daha net olması açısından tarihi belli olanlar ve olmayanlar olarak ayırmak istiyorum.

Tarihi Net Olan Yapımlar

Önce tarihi netleşmiş olan yapımlardan başlayarak ilerleyelim ve görelim 2021’de Netflix’te olacak Türk yapımları hangileri?

50 Metrekare

Tür olarak drama kategorisine yerleştirebileceğimiz 50 Metrekare, başrolünde Engin Öztürk’ün yer alacağı bir yapım. Burak Aksak’ın kaleminden çıkan yapımda, Gölge isimli karakterin hikayesini izleyeceğiz. Tetikçi olan Gölge’nin mücadelesini ele alacak olan yapımın 8 bölümden oluşması bekleniyor.

 • Belli Olan Oyuncular: Cengiz Bozkurt, Aybüke Pusat, Engin Öztürk, Özgür Emre Yıldırım, Yiğit Kirazcı, Kürşat Alnıaçık
 • Tarihi: 27 Ocak
 • Yönetmeni: İşler Güçler’den tanıdığımız Selçuk Aydemir

Azizler

Kadrosu en iddialı olan yapımlardan biri olacak olan Azizler, 2021’de Netflix’te olacak Türk yapımları içerisinde de en çok bekleneni. Engin Günaydın’ın başrolde dikkat çekeceği yapım, kara mizah türünde değerlendirilecek.

Sevmediği bir işte çalışan ve bitirmek istediği 4 yıllık bir ilişkisi olan Aziz’in, yıllar sonra karşısına çıkan bir fırsatı değerlendirme hikayesini göreceğimiz yapımın kadrosu gerçekten sağlam.

 • Belli Olan Oyuncular: Haluk Bilginer, Binnur Kaya, Engin Günaydın, İrem Sak, Öner Erkan
 • Tarihi: 8 Ocak
 • Yönetmeni: Yağmur Taylan ve Durul Taylan

96 Yazı

Yine dram türünde bir eser olacak olan yapım, adından da anlaşılacağı gibi 1996 yılında geçiyor. 96 yılında bir grup gencin aşklarını ve aşkları sonrasında yaşadıkları hüzünleri ele alan film, Haziran ayında yayınlanacak.

 • Belli Olan Oyuncular: Halit Özgür Sarı, Kubilay Tunçer, Ece Çeşmioğlu, Fatih Şahin, Süreyya Güzel, Aslıhan Malbora
 • Tarihi: Haziran ayı içerisinde
 • Yönetmeni: Ozan Açıktan

96 Yazı

Mücadele Çıkmazı

Başrolünde Çağatay Ulusoy’u göreceğimiz dram türü eserinde, Mehmet isimli bir kağıt toplayıcısının hikayesini izleyeceğiz. Bir yandan bu süreçte tanıştığı Ali isimli çocuğun ailesini bulmasına yardım edecek bir yandan da hayatını kazanmak için uğraşacak olan Mehmet karakterinin mücadelesini izleyeceğiz.

 • Belli Olan Oyuncular: Ersin Arıcı, Çağatay Ulusoy, Selen Öztürk, Turgay Tanülkü, Emir Ali Doğrul
 • Tarihi: 15 Mart olarak açıklandı
 • Yönetmeni: Can Ulkay

2021'de Netflix'te olacak Türk yapımları

Tarihi Netlik Kazanmamış Olan Yapımlar

2021’de Netflix’te olacak Türk yapımları için tarihi belli olan eserleri paylaştık. Bir de tarihi henüz netlik kazanmayan yapımlar var.

Erşan Kuneri

Gora’da gördüğümüz bir karakter olan Eşan Kuneri’nin hayatını konu alacak yapım, 8 bölümden oluşan bir dizi olacak. Erotik film yapımcısı olan Erşan Kuneri’nin komedi hayatını ele alacak dizinin ne zaman yayınlanacağı bilinmiyor.

2021'de Netflix'te olacak Türk yapımları

Fatma

Başrolünde Burcu Biricik’in olduğu Fatma, gündeliğe giderek ailesine katkıda bulunan Fatma karakterinin hikayesini konu ediniyor. Uğur Yücel gibi usta isimlerin yer alacağı dizide, kocasının birden ortadan kaybolması sonrasında cinayetle yüz yüze kalan Fatma karakterini izleyeceğiz. Yayın tarihi yine belli değil.

2021'de Netflix'te olacak Türk yapımları

Bir Denizaltı Hikayesi

Ekranlarda çok fazla göremez olduğumuz Kıvanç Tatlıtuğ’un yer alacağı yapımlardan biri olan Bir Denizaltı Hikayesi, önemli bir denizaltı araştırmasında görev alacak olan Arman karakterinin işlendiği kısa soluklu bir dizi olacak.

Dizide karakterimiz önemli bir araştırma sırasında askeri bir denizaltıya binecek ve bir yandan askeri denizaltının görevini anlamaya çalışırken bir yandan kendi görevine odaklanacak.

2021'de Netflix'te olacak Türk yapımları

Uysallar

Hakan Günday’ın kaleminden çıkan Uysallar, bir ailenin birbirlerinden sakladıkları gizli yaşamlarını konu alıyor. Tüm sırlar açığa çıkıyor.

Beni Çok Sev

Sarp Apak ve Songül Öden gibi popüler usta isimlerin yer alacağı film, 14 yıldır hapishanede olan bir adamın bir günlüğüne hapisten çıkması ve sonrasında yaşadıklarına odaklanıyor. Musa karakterinin hayatını ele alacak film, bir hayli sürükleyici olacak orası kesin.

2021'de Netflix'te olacak Türk yapımları

Sen Hiç Ateş Böceği Gördün mü?

1948 yılında İstanbul’u ele alan yapım, aslında yıllar önce Yılmaz Erdoğan’ın kaleminden çıkmış bir tiyatro oyunu. Tiyatronun filme dönüştüğü yapımda, üstün zekaya sahip olan Gülseren’in hikayesi anlatılıyor. Oyuncu kadrosu ise çok sağlam olacak. Yılmaz Erdoğan, Ecem Erkek, Merve Dizdar ve Engin Alkan gibi isimleri göreceğiz.

2021'de Netflix'te olacak Türk yapımları

Kod Adı Kulüp

2021’de Netflix’te olacak Türk yapımları listemizde sona geldik. Son sırada Kod Adı Kulüp var. İsminin değişmesi ihtimali de olan dizi 1955 yılında İstanbul’da geçiyor. Gökçe Bahadır’ın başrolde olacağı filmde bir gece kulübünde sahne olan Matilda’nın hayat hikayesi anlatılıyor.

Önceki İçerikMini LED Ekranlı iPad Pro için Son Gelişmeler
Sonraki İçerikApple ve Çin, App Store için Ortak Bir Çalışma Düzenledi
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

1 YORUM

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?