2021 Yılında Çıkacak İlk Apple Ürünleri için Yeni Bilgiler Geldi

0
342

En ünlü Apple analistlerinden biri olan Ming-Chi Kuo, bugün bazı raporlar için açıklamalarda bulundu. Ünlü analist tarafından ortaya çıkarılan raporlarda yeni ürünler hakkında bilgiler verildi. Bu yılın ilk yarısında tanıtılması beklenen Apple ürünleri hakkında önemli bilgilerin bulunduğu rapora göre birkaç farklı kategoride ürün bekliyoruz.

Bunların içerisinde hem beklediğimiz yeni ürünler var hem de sürpriz olacak bazı ürünler var. Peki, raporda yer alan bu ürünler neler bakalım.

İlginizi Çekebilir: En Çok Kullanılan iPhone Hangisi? – 2020

Ming-Chi Kuo Tarafından Açıklanan Yeni Apple Ürünleri

Ünlü isim tarafından yapılan açıklamalara göre bu yılın ilk aylarında göreceğimiz ürünleri tek tek ele almak istiyorum.

AirTag: Apple’ın yeni akıllı rozeti olacak. Yeni akıllı rozet her nesnenin üzerinde kullanılabilecek. Mesela bavulunuz ya da bisikletiniz üzerine bu rozeti takarak iPhone’umu Bul uygulaması üzerinden rozetin konumunu takip edebileceksiniz. Hırsızlığa karşı önemli bir önlem olacağı kesin.

Ming-Chi Kuo

Apple VR Başlık: Bir süre önce gündeme gelen ve sonrasında da unuttuğumuz sürpriz ürünlerden birisi de VR başlık olacak. Ming-Chi Kuo raporlarına göre beklediğimiz sene 2021 olacak. Bu yıl yeni bir sanal gerçeklik başlığı kullanıma sunulacak ve uzun süren geliştirme neticesinde son teknoloji bir ürün göreceğiz.

Mini LED Ekranlı Tablet ve PC: Bu yıl başlarında Apple’ın Mini LED ekranlı yeni bir iPad Pro tanıtılacağı söyleniyor. Ünlü analistin paylaşımları da yine bu yönde. 12.9 inç bir ekranla gelmesi beklenen yeni iPad modelinin mini – LED ekran kullanan da ilk Apple tableti olacağı söyleniyor.

Aynı şekilde MacBook modellerinde de bu yönde bir yenileme yapılacağı iddia ediliyor. Mac modellerinde de mini LED ekran kullanılacağı ve 14 inç ile 16 inç ekran boyutlu iki ayrı modelin sunulacağı iddiası var.

Mini LED ekranlı iPad Pro

AirPods Pro Lite: Ming-Chi Kuo için kesinleşen ürünlerin sonuncusu ise bir kablosuz kulaklık modeli. Ünlü isme göre Apple Pro serisinin daha uygun fiyatlı kulaklık modeli olarak Lite serisini sunacak. Bu Pro dışında kalan kablosuz kulaklıkların yerini alacak. Gürültü engelleme teknolojisi kullanmayacak ve böylece fiyatı daha uygun olacak.

Ünlü analist tarafından paylaşılan bilgilerde yer alan cihazlar bunlar. Fakat bu cihazlar için tanıtım tarihi hala net değil. Hala sır.

Önceki İçerik2020’de Türkiye’de Telefonlara Harcanan Para Açıklandı 
Sonraki İçerikiPhone 13 Serisinde Kamera Tercihi Değişiyor
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?