2021 MacBook Pro Tasarımı Böyle Olabilir

0
183

Apple’ın yeni bilgisayarlarını sunacağı etkinlik yarın düzenleniyor. 2021 MacBook Pro serisi ise etkinliğin başrol oyuncusu olacak deniyor. Aslında asıl değişiklik cihazların teknik özellikleri konusunda bekleniyordu ama söz konusu serinin tasarımı konusunda da farklılıklar olabileceği iddiaları da gelmeye başladı.

Yakın zamanda yeni serinin çentikli bir ekranla geleceği konusunda iddialar ortaya atılmıştı. Bu iddiaların gelmesinin hemen arkasından ise yeni serinin tasarımı olduğu iddia edilen tasarım görselleri sızdırıldı. Tasarım görsellerine göre çentikli bir ekran görmeyeceği ama ekran kısmında da değişiklikler olacak. Bu bölümde önemli sürprizler bizi karşılayacak desek yeridir.

İlginizi Çekebilir: Apple Watch 7 ile Apple Watch 6 Yan Yana 

2021 MacBook Pro Tasarımı Konusunda Yeni Detaylar

Paylaşılan görsellere baktığımız zaman şunu görüyoruz ki söz konusu seride ekran kullanım alanı daha geniş tutulacak. 14:9 gibi bir ekran oranının olması bekleniyor. Bu da daha geniş ekranlar gelecek demek.

Kullanım alanlarının ekran üzerinde biraz daha geniş olması, çerçevelerin daha da incelmesi demek oluyor. Zaten görsellerde de çerçeveler ne kadar ince bunu net olarak görebiliyoruz.

2021 MacBook Pro modellerinin görsellerinde yer alan ve dikkat çeken bir başka detay ise bilgisayarların alt kısmında yer alan Touch Bar bölümünün bu kez gözükmüyor olması. Kesin olarak Apple bu kısmı kaldıracak mı bilen yok. Fakat bu bölümün kullanım oranının çok yüksek olmadığını biliyoruz.

2021 MacBook Pro

Belki de Touch Bar için kaldırma kararı gelebilir. Ama sızıntıdan bu kesin demek mümkün olmayacaktır.

Onun dışında yine ince ve kare şeklinde sade bir kasa kullanacağı da gözüken 2021 MacBook Pro modellerinin yan kısmında da HDMI bağlantı girişi ve USB Type C girişlerinin olacağı da gözüküyor. Bu kısımda farklı bir tercih yapılacak mı onu da yarın gelecek olan etkinlikte göreceğiz.

2021 MacBook Pro

Şimdilik o kısım için de kesin konuşacak kadar kanıt yok. Eğer bu tasarım gelecek olursa, o zaman cihaz yine sade ve bu kez ekranları daha ince ama MacBook ruhunu devam ettiren bir tasarım geldi diyebiliriz.

Yarın fiyatlar da teknik özellikler de belli olacak. Biz de sizlerle tüm teknik özellikleri ve tasarım detaylarını paylaşacağız.

Önceki İçerikApple Watch 7 ile Apple Watch 6 Yan Yana Nasıl Gözüküyor?
Sonraki İçerikApple Watch 7’de 3.Parti Uygulama Simgeleri Sorunsuz Gözüküyor mu?
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?