2021 MacBook Air Kaç Renkle Gelecek?  

0
161

Apple, ürünlerinde çok fazla renk seçeneği sunmayan markalardan bir tanesi. Tanesiydi desek daha doğru olabilir. Çünkü iPhone modellerinden başlayarak ciddi bir şekilde renklendirme çalışmaları yapılır oldu. Sadece altın ya da gümüş olarak kullanılan renk seçenekleri yok. Bu değişim iMac modellerinde de geçerli oldu ve Apple, 7 farklı renk getirdi. Şimdi ise sıranın 2021 MacBook Air modelinde olduğu ortaya çıktı.

İlginizi Çekebilir: Apple Kendi Oyun Konsolunu Geliştiriyor

2021 MacBook Air Renkleri Neler Olacak?

Yeni cihazlar için bu renklendirme çalışmasını Jon Prosser ortaya çıkardı. iMac serisi için de aynı şeyleri söyleyen ünlü isim, bu kez 2021 MacBook Air modellerinde aynı çalışmanın yapılacağını ortaya çıkardı.

Buna göre yeni seride 7 farklı renk seçeneği sunulacak. G3 modelinde olduğu gibi yine eski renkler geri gelecek. Renk çalışmasına baktığımız zaman ise görsellerden tüm kasanın renklendirileceği görülüyor.

Yani sadece arka kapak değil. Tüm kasa seçilen renkle beraber gelecek. Diyelim ki kırmızı kasayı alacaksınız, o zaman tüm kasa kırmızı renkle gelecek. Sadece çerçeveler siyah şeritler olarak gözükecek gibi duruyor.

Yayınlanan görsellerde yer alan renkler ise anlayabildiğimiz kadarıyla kırmızı, mavi, sarı, turuncu, mor, gri ve turkuaz olacak.

2021 MacBook Air

Tabii ki resmi bir görsel söz konusu değil. Resmi görsel olmaması, şimdilik bunu sızıntı yapıyor ama aynı durumun iMac modeli için de geçerli olduğunu hatırlatmak isterim.

Renkler ve değişen kasa yapısı tamam ama 2021 MacBook Air, donanımsal açıdan da değişiyor olacak. Bir kere yeni cihazda mini LED ekrana geçileceği söyleniyor. Yeni nesil MacBook Pro modelleriyle beraber bu seride de ekran teknolojisinin değişmesi durumu ortaya çıkacak.

İkinci kısımda ise işlemci değişikliği gündeme gelecek. İşlemci değişikliği ise bize M2 serisi işlemcileri işaret ediyor. M2 serisi işlemciler, çok daha güçlü olması beklenen ve özellikle grafik birimi açısından iddialı olması beklenen yeni ARM tabanlı işlemciler. Nasıl bir performans göstereceğini biz de merak ediyoruz.

M2 serisi işlemci ve Mini LED ekran bile çok iddialı bir 2021 MacBook Air modeline hazır olacağımızı işaret etmekte.

Önceki İçerikApple Kendi Oyun Konsolunu Geliştiriyor
Sonraki İçerikKorkutan iPhone Virüsü Yine Konuşulmaya Başlandı
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?