2021 iPhone Fotoğraf Ödülleri Eski iPhone Modellerini Öne Çıkardı

0
95

iPhone, belli bir döneme kadar en iyi kameraya sahip olan akıllı telefon serisiydi. Genelde değerlendirmelerde serinin liste başında yer aldığını görürdük. Yıllarca incelemelere yer verdik ve iPhone modellerinin kameralarının ne kadar iyi olduğunu konuştu.

Son dönemde de kameralar çok iyi ama artık rakipler de çok iyi. Belki tek fark bu olabilir. Şimdi iPhone 13 serisini bekliyoruz ve kameraların yine sınıf atlayacağını düşünüyoruz. Fakat bir iPhone 13 modelini bekleye duralım, 2021 iPhone Fotoğraf Ödülleri listesi bize bir gerçeği hatırlattı.

Sonuçlar açıklandı ve gördük ki eski iPhone modelleri hala kamera konusunda çok iddialı ve hala rakiplerinin canını sıkıyor.

İlginizi Çekebilir: Instagram’ın Yeni iOS Widget’ı Nasıl Çalışacak?

2021 iPhone Fotoğraf Ödüllerine iPhone 7 Damgası

Ödüllerin açıklanmasından sonra iPhone 7 ile çekilmiş olan iki fotoğrafın ödül aldığı açıklandı. Tabii ki burada telefonun kamerasının ne kadar iyi çekim yaptığı bir tarafa bir de fotoğrafın hikayesinin ne anlattığı olayı var. Yani birinci olan fotoğraf iPhone 7 ile çekilmiş olan ve iki ödül alan fotoğraf olmasının yanında hikayesiyle öne çıkıyor.

Çekim kalitesi de çok başarılı olan fotoğrafta ise iki çobanın hikayesi ele alınmış. Transilvanya Çobanları adı verilen fotoğrafta, kışın çorak topraklarında ellerinde birer kuzu ile resme yansıyan çobanları görüyoruz. Hem hikayesi hem de çekim kalitesiyle 2021 iPhone Fotoğraf Ödülleri 1.sırayı alan karenin, Istvan Kerekes tarafından çekildiğini de belirtelim.

2021 iPhone Fotoğraf Ödülleri

Hem büyük ödülü alan hem de Yılın Fotoğrafçısı Ödülü için hak kazanılması sağlayan karenin, iPhone 7 ile çekilmiş olması da dediğimiz gibi iPhone serisi için güzel bir anı olmuş oldu.

iPhone 7’den bu yana bakarsak tabii ki kameralar çok gelişti. iPhone 12 ile iPhone 7 yan yana konulduğu zaman tabii ki 7 serisi biraz daha geri planda kalacaktır.

Ama dönem olarak değerlendirme yapacak olursak, 7 serisinin de genel iPhone yapısını özetlediğini görmüş olduk. Her dönem kaliteli ve dikkat çeken kamera performansı. Bu iPhone serisi için bir gelenek haline geldi. Bakalım iPhone 13 nasıl bir fark oluşturacak?

Önceki İçerikInstagram’ın Yeni iOS Widget’ı Nasıl Çalışacak?
Sonraki İçerikiPhone 13 Temel Modeli Güzel Bir Avantajla Gelecek
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?