2021 iPad Pro İncelemesi – Özellikleri ve Fiyatı

1
1248

2021 iPad Pro incelemesi için zamanın geldiğini düşünüyorum. 20 Nisan’da tanıtılan tablet şu sıralar ön siparişe çıkmış durumda. Mayıs ayının ortasında da zaten yeni serinin satışı başlayacak.

Yani tablet sahipleri, tabletlerini teslim almaya başlayacak. Yeni bir tablete geçecekseniz ve bunun da yeni iPad Pro modeli olmasını istiyorsanız doğru yerdesiniz.

Hangi modeli almalıyım ya da tabletin özellikleri ne gibi sorulara yanıt bulacağız. Tabletin özellikleri için anlatacağımız sayısız detay olacak.

Tüm iPad modellerinin özelliklerini gösteren bir video hazırladık. Onu da izlemenizi tavsiye ediyoruz:

Şimdi size önerim şu, yazı biraz uzun olacak ama eğer bu seriyi tercih etmeyi düşünüyorsanız ya da bir bakayım diyorsanız, mutlaka yazıyı sonuna kadar okuyun.

Karar vermenize yardımcı olacağımı düşünüyorum. Zaten bizim de inceleme için bir 10 gün kadar beklememizin nedeni, yeni modeli daha iyi tanımak ve görerek her detayına hakim olmak.

Neyse bu kısımları artık geçelim de şu yeni canavara bir yakından bakalım. Dediğim gibi işimiz biraz daha uzun olacak. Ama bölüm bölüm ilerleyeceğiz.

İlginizi Çekebilir: iPhone 12 Serisinde En Çok Satan Model Hangisi?

2021 iPad Pro Tasarım Özellikleri ve Ölçüler

Bir tablet alıyorsunuz ve bu tablet üst seviyelerde olan bir tablet. Ne beklersiniz? En azından tableti elime aldığım zaman şık bir görüntüsü de olsun. Belki bir iş insanısınız ve toplantılarda kullanacağınız, şık ve kullanışlı bir tablet istiyorsunuz.

Yani özellikler ne kadar iyi olursa olsun bir de prestijli bir görüntü olsun. İşte tüm bunlar 2021 iPad Pro tasarım dilinde var. Zaten bu tasarım diline hiç ama hiç yabancı değiliz. Daha önce Apple’ın eski tabletlerinde de benzeri tasarım dili kullanılmıştı.

2021 iPad Pro incelemesi

Kenarlar düz, arka kısım çok net düz, kamera alanı iPhone 11 serisinden sonra gelen yeni kamera alanı ve ön kısımda da çok ince çerçeveler. İşte beğenilen ve benim de başarılı bulduğum bu tasarım diline devam diyoruz.

Apple, aynı tasarım dilini devam ettirmiş. Arkada kamera alanı aynı. Önde çerçeve alanı aynı. Arkadaki kamera alanında kare şeklinde bir kamera bölümü ve üst üste iki lens yer alıyor.

2021 iPad Pro incelemesi

Bunun yanında yan kısımda geniş bir LIDAR sensörünün de yer aldığını eklemiş olalım. Öndeki yapıda dediğimiz gibi değişmemiş. Malzeme konusunda da yine %100 geri dönüştürülme artısı olan alüminyum kullanılmış.

Güçlü bir kasa ve şık bir dizayn olduğu kesin. Burada değişen kısım ölçüler. Şu an için tablette iki ayrı boyut seçim özelliği var. Bunlardan birisi 11 inç birisi de 12.9 inç. Peki bu tabletlerin boyutları nasıl? Yani ölçüleri neler?

 • 11 inç 2021 iPad Pro Ölçüleri: 247.6 mm X 178.5 mm X 5.9 mm
 • 12.9 inç iPad Pro Ölçüleri: 280.6 mm X 214.9 mm X 6.4 mm

2021 iPad Pro incelemesi

Yerleşim: Üst kısımda iki hoparlör ve alt kısımda da iki hoparlör yer alıyor. Üst kısımda 3 mikrofon ve yan kısımda da bir mikrofon yer alıyor. Üst yanda ses açma ve kısma tuşları yer alırken, arka alt kısımda smart connector ve yan kısımda da manyetik konektör bulunuyor.

Tasarım Notumuz Nedir? Biz Olsak…..

2021 iPad Pro incelemesi için tasarımdan başlamamızın önemli bir nedeni var. Başta söyledim, bu ürünler yüksek fiyatlı prestijli ürünler. Birkaç artı özelliği bir arada isteriz. Hem güçlü hem şık bir tableti aynı anda bulmak isteriz.

Tasarım konusunda konuşmak istersem evet bu seri istenen şıklığı ortaya koyuyor. Tabii ki size göre değişebilir. Herkes tasarımı sevmeyebilir. Ama genel görüş şık ve güzel bir tasarım olduğu. Bizim de tasarıma notumuz tam.

 • Tasarım: 10

 

2021 iPad Pro Ekran Özellikleri – İki Model için de Ayrı

Tasarım notunu geçtik. Bize göre tasarım başarılı. Peki ya tabletin ekran özellikleri nasıl? İşte artık detaylara inmeye başladık. 2021 iPad Pro ekran özellikleri de çok başarılı. Seride kullanılan ekranlarda bir ilke imza atılmış durumda.

Apple zaten LED serisini sevdi ama bu seride mini LED ekran teknolojisine geçiyor. Yani aslında sınır atlıyor. Fakat burada da dikkat çeken bir kısım var.

Şimdi ben 2021 iPad Pro modeli aldım Mini LED ekran kullanacağım diyorsanız o zaman 12.9 inç ekran kullanmanız gerekiyor. 11 inç ekran ile 12.9 inç ekranı farklı. Bu çok önemli bir detay. Biz de iki ekranı ayrı ayrı değerlendirelim dedik.

12.9 inç 2021 iPad Pro Ekran Özellikleri

Tabletin ekranı gerçekten rakipsiz gibi duruyor. Yine Liquid Retina XDR ekran var. Bu kez Mini LED panel kullanılmış ve görüntü kalitesi üst seviyeye çekilmiş durumda.

Mini LED bize ne sağlıyor?

Mini LED ekran teknolojisi sayesinde, tabletin kalınlığı değişmeden, arka panelde binlerce LED kullanılabiliyor. Ekranın arkası tamamen LED’lerle kaplı. 10 binden daha fazla mini LED kullanılarak ekranın arkası LED’ler ile desteklenmiş durumda.

Bu kadar fazla sayıda LED’i tabletin ekranının arkasına yerleştirmek için ise LED’leri 120 kata kadar küçültmek gerekmiş. İşte bu da mini LED sistemi olarak karşımıza çıkmış.

Binlerce LED sadece 6.4 mm inceliğinde kasa içerisinde. Bu sistem sayesinde ışığı daha verimli kullanmakta mümkün. Yani bir yandan da pil tasarrufu durumu var. Mini LED sisteminde önemli olan bir başka kısım ise karartma bölgeleri.

Bu kadar çok LED kullanırken, her şeye daha fazla hakim olursunuz. 12.9 2021 iPad Pro bunu yapıyor. 2021 iPad Pro ekran özelliklerinde de dikkat çeken zaten bu bölüm. 2500’den daha fazla karartma bölgesi gruplu bir şekilde yer alan ekranda, görüntülediğiniz içeriğe göre anında ışıklandırma düzeni değiştirilebiliyor.

Yani ekranın her alanının parlaklığı en hassas ve doğru şekilde ayarlanabilir. Bu da çok önemli bir artı. Her zaman doğru renklere ulaşmak için çok ama çok kilit bir nokta.

2021 iPad Pro incelemesi

Diğer Ekran Özellikleri

2021 iPad Pro incelemesi, 12.9 inç 2021 iPad Pro ekran özelliklerine devam edelim. Mini LED olayını anladığımızı umut ediyorum. Anlaşılmayacak bir şey yok. Biz diğer ekran özelliklerine geçelim diyorum. Şimdi diğer ekran özelliklerine baktığımızda, XDR panelin sağladığı renk doygunluğunu görüyoruz.

Modelde P3 renk yelpazesi destekleniyor. Bu da demek oluyor ki tüm canlı renkleri en doğru şekilde görebileceksiniz. True Tone teknolojisi de yine bu kısımda destekçi olarak yer almakta.

Ayrıca ProMotion ile 120 Hz yenileme hızı da yine devam ediyor. Parlaklık için bakacak olursak 2021 iPad Pro, 1000 nit parlaklık değeri ve 1600 nit HDR maksimum parlaklık değeri ile geliyor. Yine bu değerler de bizim aradığımız özlediğimiz değerler arasında.

12.9 Ekran Ek

 • 2732 X 2048 piksel çözünürlük
 • 264 PPi piksel yoğunluğu
 • Tam lamine ekran
 • IPS panel teknolojisi ile yansıma önleme
 • 1.000.000:1 kontrast oranı
 • Apple Pencil 2.nesil akıllı kalem desteği

11 inç 2021 iPad Pro Ekran Özellikleri

En detaylı 2021 iPad Pro incelemesi diyorsak o zaman aradaki farkı da anlatmamız gerekiyor. Şimdi bu modelde ekran kısmında Mini LED teknolojisini görmüyoruz.

Liquid Retina XDR ‘da yok. Sadece Liquid Retina ekran var. Ekran kötü değil ama asla 12.9 inç modelinde yer alan ekran gibi de değil. Burada 11 inç için daha iyisi yapılabilirdi.

Ekrana baktığımız zaman yine P3 renk yelpazesinin desteklendiğini görüyoruz. Evet bu var ama parlaklık daha düşük. 600 nit maksimum parlaklık var. True Tone teknolojisi de desteklenmeye devam ediyor.

Aynı şekilde ProMotion 120 Hz ekran teknolojisi de destekleniyor. Ama bir Mini LED ya da XDR değil. Bu 11 inç model için büyük bir eksiklik olmuş. Zaten göze batacak eksiklik olduğu için mutlaka eleştiri alacağını düşünüyorum.

11 inç Ekran Ek

 • 2388 X 1668 piksel çözünürlük değeri
 • 264 PPi piksel yoğunluğu
 • IPS teknolojisi
 • %1.8 yansıma oranı.
 • Apple Pencil 2.nesil desteği

2021 iPad Pro Ekran Özellikleri Notumuz

Şimdi ekran konusunda söyleyecek çok şey var. Zaten bir çoğunu da söylemeye çalıştık. Burada baktığınız zaman, kesinlikle kötü bir ekran teknolojisi yok. Fakat yine şunu söyleyeyim ki kesinlikle 12.9 inç ekranı alın.

Eğer bütçeniz varsa bu ekranı tercih edin derin. Tekrar söylüyorum 11 inç modelde de ekran kötü değil ama diğer seriye göre eksikleri çok. Yansıma konusunda bile 11 inç modelde % 1.8 yansıma oranı var. Çizim ve benzeri çalışmalar için 12.9 tek seçenek derim.

 • Ekran Notu: 12.9 inç için 10 puan, 11 inç model için 7 puan

2021 iPad Pro Donanım Özellikleri

İki seri arasındaki en büyük fark ekran özellikleriydi. Bu kısmı uzun tutmamın ana nedeni de tam olarak buydu. 2021 iPad Pro incelemesi için geçelim donanım özelliklerine. Zaten donanım kısmında da anlatacağımız çok şey var.

Apple M1 İşlemcisi

Apple yeni tabletinde resmen deneysel bir şey yaptı. Mac modellerinde kullandığı üst düzey işlemcisini kullandı. Bundan önce biz Apple’da genelde işte A12 işlemci, A12Z gibi seriler gördük. Bu kez direkt değişiklik yapıldı ve M1 özel işlemcisine geçildi.

Zaten bu da tabletin şu an için dünyanın en güçlü tabletlerinden biri haline getirdi. Belki de en güçlüsü yaptı. Bunu test sonuçları yayınlandığı zaman daha iyi göreceğiz.

Peki ne sunuyor Apple M1 işlemcisi? Neden biz bu işlemciyi bu kadar çok konuşma gereği duyduk?

Yeni işlemcide 4+4 yapısı hakim. ARM tabanlı işlemci toplam 8 çekirdek ama dağılım çok iyi yapılmış. Bir kısımda 4 çekirdek performans kümesi bir kısımda 4 çekirdek tasarruf kümesi söz konusu.

İşlemcide ayrıca 8 çekirdekli bir GPU bölümü de yer almakta. Tüm bunlara ek olarak bir de 16 çekirdekli bir Neural Engine yapay zeka işleme birimi var.

Tüm bunlar bir araya gelince Apple M1 işlemcisi vazgeçilmez bir işlemci halini alıyor. Zaten Intel’in bu işlemciye savaş açmasının nedeni de tam olarak buydu ama o ayrı bir konu olduğu için detaylara çok inemeyeceğiz.

Yeni işlemcinin tablet üzerindeki etkisinden de söz edelim. 8 çekirdekli işlemci %50 daha iyi bir performans elde edilmesini sağlıyor. Grafik kısmında da yine 8 çekirdekli GPU var. Bu kısımda da 8 çekirdekli GPU sayesinde %40 oranında daha iyi bir grafik performansına ulaşılması sağlanmış durumda.

Ne Sağlar?

 • İşlem gücü çok hızlı
 • AR modelleri çok hızlı oluşturuluyor.
 • Oyun oynarken konsolların hızına yetişen bir oyun deneyimi sunuyor.
 • Çoklu görevlerde çok iyi sonuçlar elde edilmesini sağlıyor. Bazı rekorlar bekliyoruz. Test sonuçlarını görmek lazım.

2021 iPad Pro RAM Miktarı

Beni en çok şaşırtan kısım da burası oldu. Apple M1 işlemcilerin ne kadar güçlü olduğunu zaten biliyorduk ama Apple’ın ilk defa bu kadar yüksek RAM kapasitesine yer verdiğini görüyorum. Bundan mı bilemiyorum ama bu kez RAM miktarları da açıklandı.

RAM miktarları için depolama alanı seçimine dikkat etmek gerekiyor. Depolama alanı seçimini 128 GB, 256 GB ya da 516 GB seçeneklerinden birinden yana yaparsanız o zaman 8 GB RAM miktarı elde etmiş oluyorsunuz.

Ama eğer 1 TB ya da 2 TB depolama alanını seçecek olursanız o zaman da 16 GB RAM elde etmiş oluyorsunuz.  2021 iPad Pro incelemesi içerisinde beni en çok etkileyen kısım dediğim gibi 16 GB RAM miktarı görmemiz oldu.

16 GB RAM, Apple’ın çok fazla sunmuş olduğu bir seçenek değil. Depolama alanında da ciddi bir artış söz konusu olduğunu zaten görüyorsunuz.

2021 iPad Pro

2021 iPad Pro Donanım Özellikleri Notumuz

Kesinlikle kullanılan donanım özelliklerini çok sevdiğimi söyleyebilirim. Apple M1 işlemci, 2 TB depolama alanı ve 16 GB RAM benim için yeterli değerler. Pil konusunu bilmiyoruz ama Apple, M1 işlemci sayesinde tüm gün gidecek piller olacak dedi. Bunun için testler açıklandı zaman, pil kapasitesini de ek olarak paylaşacağız.

 • Notumuz: 10

2021 iPad Pro Kamera Özellikleri

2021 iPad Pro incelemesi için geldik değişen bir diğer kısma yani kameralara. Kameralar güzel artılarla yenilenmiş gibi duruyor. Ön kısımda ana sahne özellikli olan ultra geniş bir kamera kullanılıyor.

Kamera yeni bir kamera ve eskisine göre çok daha iyi bir kamera. 12 MP değerinde olan bu ön kameranın açısı artık 122 derece.

FaceTime için de özel olarak ara sahne sistemi sunan kameraların Portre modu desteği olduğunu da ekleyelim ki zaten bu da Apple’ın en sevilen yanlarından bir tanesi. Aynı zamanda TrueDepth sistemi de kullanılmaya devam ediyor. Bu kısımda da ikili yeni bir uyum sunuldu diyebiliriz.

Ön Kamera Ana Sahne Özelliği Nedir?

2021 iPad Pro incelemesini detaylı hale getirmek adına her şeyi paylaşacağımı zaten söylemiştim. Öyle de yapıyorum ve şimdi de ana sahne özelliğini anlatacağım. Ön kameraya eklenen bu yeni özellik çok kullanışlı. Bence sektöre de yön verecek bir özellik.

Görüntülü görüşme sırasında devreye giren özellik, sizin hareketlerinize göre kadrajın ayarlanmasını sağlıyor.

Mesela görüşmenize biri mi dahil oldu, o zaman kadraj genişletiliyor ve dahil olan kişinin de ekranda çıkması net olarak sağlanıyor. Çok kullanışlı ve görüntülü toplantılar için çok iyi bir özellik olduğunu düşünüyorum.

2021 iPad Pro arka kamera

Arka kameralar konusunda zaten iyi olan seri biraz daha güçlü bir hale getirilmiş durumda. 2021 iPad Pro modelinde Ultra geniş kamera ve bunun yanında bir de geniş kamera yer alıyor. Ultra geniş kamera 10 MP değerinde.

Geniş kamera ise 12 MP değerinde. M1 işlemcinin ISP birimi sayesinde çok iyi bir görüntü iyileştirme deneyimi sunacak olan kameralar, Akıllı HDR 3 desteğine de sahip. Tabii ki unutmadan arka kamera kısmında LIDAR tarayıcıların kullanılmaya devam ettiğini de ek olarak söylemek gerekiyor.

Burada LIDAR tarayıcının AR sistemine olan etkisinin tartışılmaz olduğunu söylemeye bile gerek yok. Artık uygulama destekleri de net olarak gelmiş durumda.

2021 iPad Pro Kamera Notumuz

2021 iPad Pro incelemesi içerisinde beni etkileyen bir diğer kısım kesinlikle kameralar. Ön kamera sisteminin yenilenmesi ve sunulan yeni özelliklerle beraber ana sahne sistemi.

Arka kameraların daha geniş açılı olması ve M1 işlemci ile beraber daha iyi bir görüntü işleme birimi sunuyor olması. Tüm bunlar eklendiği zaman bir tablet için de kameraların çok iyi olduğunu söylemek zorundayım. Bir tablet için benzeri az rastladığımız kameralar.

 • Notumuz: 10

2021 iPad Pro Wi-Fi 6 Desteği

Tabletlerde değişen ve gelişen diğer özelliklerle devam ediyorum. Hücresel veri modeli de olan seride Wİ-Fi konusunda daha iyi bir deneyim elde edildiğinin altını çizmek isterim.

Wi-Fi 6 destekli olan tablet modelinde, amaç en hızlı bağlantıyı elde etmek olmuş. Bağlantı hızları konusunda da Apple iddialı açıklamalar yapmıştı. Aynı şey yeni LTE sistemi için de geçerli.

2021 iPad Pro

Thunderbolt Bağlantı Noktası Desteği

2021 iPad Pro, bağlantı noktalarında da sınır atlıyor. Kablolu bağlantı daha önce hiçbir iPad modelinde bu kadar hızlı olmamıştı. Çok büyük boyutta içerikleri anında aktarmanızı sağlayan bağlantı 40 Gbps ye kadar bant genişliği sunuyor.

Çok iyi bir değer. Bu sayede Pro Display XDR ekran ile bağlantı kurmak ve 6K çözünürlük almanın da mümkün olduğu açıklandı.

2021 iPad Pro Şarj Özellikleri

Böyle bir cihaz sunuyorsanız ve M1 işlemciye de güveniyorsanız, hızlı şarj sunmanız lazım. Öyle de yapılmış ve hızlı şarj desteğine yer verilmiş. İki cihazda da 20W hızlı şarj özelliği bulunuyor.

4 Hoparlör Desteği

2021 iPad Pro incelemesi için ufak detaylardan devam edelim. Tasarım kısmında söylediğimiz gibi yeni modelde artık 4 hoparlör var. 2 tanesi alt kısımda ve 2 tanesi üst kısımda olmak üzere bu 4 hoparlör çok iyi bir ses deneyimi sunulmasını sağlıyor.

Sadece donanım olarak bakmayın. İki modelde de Dolby Atmos ses desteği de bulunuyor. Yani sinema kalitesinde bir ses deneyimi demek.

5 Mikrofon Desteği

Bir taraftan 4 hoparlör için destek verilirken bir taraftan ise 5 mikrofona yer veriliyor. Görüntülü görüşmelerde ve video kayıtlarında sesi en iyi şekilde almak için stüdyo kalitesinde 5 mikrofon sunulmakta.

Yine iPad gibi profesyonel bir üründe görmeyi beklediğimiz detay özellikler arasında. Olmazsa olmazlardan değil ama çok önemli bir artı olduğunu da eklemek lazım. Hele ki görüntülü görüşme ve uzaktan bağlantıların bu kadar önemli olduğu şu günlerde.

2021 iPad Pro

2021 iPad Pro Fiyatları

2021 iPad Pro incelemesi için yavaş yavaş genel görüş kısmına doğru ilerlemeye başladık. Genel görüş kısmına geçmeden söz etmek istediğimiz son kısım ise tabii ki fiyatlar. Bu derece özelliklere erişmek için ne kadar ödemeniz gerekiyor? Açık konuşayım fiyatları çok yüksek bulmadım.

11 inç 2021 iPad Pro Fiyatları

WiFi modelleri

 • 128 GB depolama alanı: 8.599 TL
 • 256 GB depolama alanı: 9.699 TL
 • 512 GB depolama alanı: 11.899 TL
 • 1 TB depolama alanı: 16.299 TL
 • 2 TB depolama alanı: 20.699 TL

WİFİ+Cellular

 • 128 GB depolama alanı: 10.199 TL
 • 256 GB depolama alanı: 11.299 TL
 • 512 GB depolama alanı: 13.499 TL
 • 1 TB depolama alanı: 17.899 TL
 • 2 TB depolama alanı: 22.299 TL

12 inç 2021 iPad Pro Fiyatları

WiFi modelleri

 • 128 GB depolama alanı: 11.999 TL
 • 256 GB depolama alanı: 13.099 TL
 • 512 GB depolama alanı: 15.299 TL
 • 1 TB depolama alanı: 19.699 TL
 • 2 TB depolama alanı: 24.099 TL

WİFİ+Cellular

 • 128 GB depolama alanı: 13.599 TL
 • 256 GB depolama alanı: 14.699 TL
 • 512 GB depolama alanı: 16.899 TL
 • 1 TB depolama alanı: 21.299 TL
 • 2 TB depolama alanı: 25.699 TL

2021 iPad Pro fiyatları da bu şekilde. Şu an satışlar başlamış değil. Mayıs ayının ikinci haftasından sonra satışların başlayacağı konusunda bilgi var. Ama dediğimiz gibi şu an için satışların başlaması durumu söz konusu değil.

2021 iPad Pro Kutu İçeriği? Yine Kutu Boş mu?

Bunu özel olarak ele almak istedim. Kutu içeriği çok merak ediliyor. Çünkü iPhone akıllı telefonlarında alınan karar sonrasında kutunun içerisinde yer alan adaptörler çıkarılmıştı.

Telefonların sadece kendisi ve bir de kablosu kutudan çıkıyor. Yeni modeller için değil tüm modeller için aynı şey geçerli olmuştu.

2021 iPad Pro modelinde bu durum geçerli değil. Kutu içeriğine baktığınız zaman, eksiksiz bir kutu görüyorsunuz. USB-C kablosu, tablet ve bunlara ek olarak 20 Watt USB C güç adaptörü de kutu da yer alıyor.

Güzel bir artı mı derseniz kesin olarak güzel bir artı. Yeniden adaptör almaya gerek yok. Direkt kutudan hızlı şarj destekli adaptör çıkış yapacak.

2021 iPad Pro İncelemesi Son Sözler ve Son Değerlendirme

Uzun bir yazı oldu farkındayım. Fakat giriş kısmında böyle uzun bir yazı geleceğini zaten söylemiştim. Çünkü tabletin özellikleri gerçek anlamda göz doldurdu. Bunun yanında 11 inç model ile 12.9 inç model arasında sistemsel olarak da bazı farklılıklar olduğunu biliyorduk.

Özellikle ekran kısmında yer alan bu farklılıkları anlatmak için yazıyı uzatmak gerekiyordu. Umarım sıkılmamışsınızdır. 🙂

Neyse biz son değerlendirmeye geçelim. Tablet almak istiyorsanız ve kendinize bir bütçe ayırmışsanız, bu modeli kesinlikle alabilirsiniz derim. Çok başarılı ve çok güçlü bir seri. Daha çok profesyonel kullanımlara hitap ediyor.

Özellikle iş hayatında ihtiyacı çok iyi karşılayacak seriler olduğunu söyleyebiliriz. Bana soracak olursanız eğer alacaksanız, 12.9 inç ekranı tercih edin. Bu sefer ciddi farklar var. Öyle geri plana atılacak olan farklar değil.

Mini LED sistemi bile yeterli. Depolama alanından kısıp 12.9 inç serisini tercih edebilirsiniz. Bu serinin satışa çıkmasını beklemek mi yoksa eski Pro modeli şu an alınır mı derseniz de kesinlikle yeni modeli alın ve bekleyin derim.

İçerisindeki Apple M1 işlemci çok fazla şeyin değişmesini sağlayacaktır. Ekran kısmında olan değişiklikler de ek artı. Sonuç olarak bizim yeni Apple tabletine olan notumuz 10 üzerinden 10.

Önceki İçerikApple Yenilenmiş Apple Watch 6 ve Apple Watch SE Satıyor
Sonraki İçerik24 inç iMac 2021 İncelemesi – Fiyatı, Özellikleri ve Tasarımı
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

1 YORUM

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?