2020’nin En Çok Satan Telefonu iPhone 11!

0
261

iPhone 11, sadece Apple telefonu olmasıyla bile en çok satan telefonlar arasında yer alması olası bir model. Bu telefonun yüksek satış rakamlarına ulaştığını söylememiz pek sürpriz olmaz, şaşırtıcı bir gelişme olarak değerlendirilmez.

Fakat bu sefer ki durum daha farklı. Telefon sadece yüksek satış rakamlarına ulaşmadı. Yüksek satış rakamlarının yanında en çok satan akıllı telefon olmayı da başardı. Android rakiplerine karşı Apple’ın ezici bir üstünlük sağlamış olması da şaşırtıcı. Fiyat dengesi çok adil değil. iPhone çok daha pahalı sınıfta bir akıllı telefon.

iPhone 11 Listenin İlk Sırasında

Analist firması Omdia’nın değerlendirmesine göre Apple’ın en güncel telefonu 19.5 milyon adet teslimatla ilk sırada yer aldı. 19.5 milyon adet 2020 yılının ilk çeyreği için açıklanan rakam.

En çok teslimatı yapılan akıllı telefon iPhone 11 ve ikinci sırada yer alan telefonla arasında çok büyük bir fark var. Omdia listesine göre ikinci sırada yer alan telefon Samsung’un Galaxy A51 akıllı telefonu.

Android tabanlı olan telefonda 6.8 milyon teslimat sayısı açıklandı. Arada farkın ne kadar fazla olduğu çok net. Fiyat olarak karşılaştırıldığı zaman Galaxy A51 satış fiyatı açısından çok daha düşük bir seviyede. Buna rağmen ciddi bir satış farkının oluştuğu net.

iPhone 11

Üçüncü sırada ise sürpriz bir telefon var. 2019 yılında da yüksek satış elde eden telefonlardan biri olan Redmi Note 8, bu yılın ilk çeyreğine de hızlı başlamış. Bu yılın ilk çeyreğinde 6,6 milyon adet Redmi Note 8 teslimatı yapılmış.

Neredeyse Samsung’un akıllı telefonunu yakalayarak ikinci sıraya yerleşecek olan Redmi, bu artışı devam ettirse Apple’ın en büyük rakiplerinden biri olacak.

Devamında yine Redmi’nin akıllı telefonlarından biri karşımıza çıkıyor. Redmi Note 8 Pro, 6.1 milyon adet teslimata ulaşmış. Bir sonraki sıralamada yine Apple devreye giriyor. 5.sırada iPhone XR var ve 4.7 milyon teslimat yapılmış.

iPhone 11 Pro Max teslimatları ise 4.2 milyon ile altıncı sırada. 2019 yılı ilk çeyrek ile karşılaştırıldığında yine listenin birincisi iPhone. Bu kez iPhone XR değil de iPhone 11 liste başında. İkinci ve üçüncü çeyrekte Android telefonlar atak yapmazsa, Apple’ın kesin bir liderliği olacak.

Önceki İçerikmacOS Catalina 10.15.5 Geldi – Pil Sağlığı Kullanımda
Sonraki İçerikYeni AirPods Sağlık Özellikleri Hakkında Ne Biliyoruz?
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?