2020’de Çocuklar için En İyi Akıllı Saatler

1
3455

Bu yazımızda çocuklar için en iyi akıllı saatler listemize yer vereceğiz. Bakalım tercih edebileceğiniz en iyi modeller hangileri ve bu modellerin özellikleri neler?

VTech KidiZoom Akıllı Saat Modeli

Çocuklar için sunulan akıllı saatler içerisinde yer alan Vtexh modeli oldukça eğlenceli bir akıllı saat olarak karşımıza çıkıyor. Saatin iki adet kamerası bulunuyor ve bu kameralar sayesinde hem selfie çekebiliyor hem de görüntü kaydı yapabiliyorsunuz.

Çift kameranın çektiği görüntüleri saat kadranları olarak ayarlamanız da mümkün. Bunun dışında toplamda 55 farklı saat kadranı sunuluyor ve istediğiniz herhangi bir kadranın ayarlamasını yapabiliyorsunuz. Burada seçim tamamen size kalmış durumda.
İçerisinde dahili olarak bir oyunla beraber gelen akıllı saat, oldukça kullanışlı yapısı ile dikkat çeken seriler arasında.

Artıları
Dahili oyunla beraber gelmesi
55 farklı saat kadranı sunması
Fotoğraf ve video çekimi için kameralarının bulunması

Eksileri
GPS desteği bulunmuyor.

HuaWise Su Geçirmez Akıllı Saat

Bir diğer akıllı saat modeli ise HuaWise akıllı saat modeli. Dikkatsiz davranan çocuklar için su geçirmezlik özelliği bulunan akıllı saat, arama desteklemekte. İki yönlü olarak arama destekleniyor. Yani hem akıllı saat üzerinden arama yapabiliyorsunuz hem de akıllı saati arayabiliyorsunuz.

Çocuklar için En İyi Akıllı Saatler

Bunun dışında herhangi bir olumsuzluk durumunda çocuğunuzun direkt olarak sizinle iletişime geçmesini sağlayan bir de SOS sistemi bulunuyor. Açma kapama tuşuna iki kez basıldığı zaman SOS sistemi devreye giriyor ve acil durum kişilerine anlık olarak bildirim gönderiliyor.

Saatin tek artısı bu da değil. Bunun dışında akıllı saatin 7 ayrı eğitici oyunu bulunuyor. Bu oyunlar içerisinde seçim yaparak çocuğunuzun eğlenceli vakit geçirmesi de sağlanmış durumda.

Artıları
Su Geçirmez olması
Hafıza kartı desteği olması
SOS çağrısı yapabiliyor olması

Eksileri
Arama kısmında bazı sorunlar yaşanabiliyor.

EmojiKidz 4G Akıllı Saat

Bu akıllı saatin içerisinde önceden yüklenmiş SIM kartı bulunuyor. SIM kart kontrolleri ise doğrudan çocuklarınıza bırakılmıyor. Bu akıllı saati uzaktan kontrol edebilir ve çocuklarınızın bulunduğu çevreyi dinleyebilirsiniz.

Bunun dışında saatin içerisinde sunulan özel bir güvenlik sistemi bulunuyor. İsterseniz güvenlik sistemini kullanarak yabancı numaralardan gelen aramaları tamamen engelleyebilirsiniz. Eğer çocuğunuz bir acil durum içindeyse bu modelde de SOS özelliği sunuluyor.

SOS sisteminin çalıştırılmasından sonra ebeveynlere 30 saniyelik ses kaydı da gönderilebiliyor. Bu şekilde sürekli olarak çocuğunuzu güvende tutmayı başarmış oluyorsunuz. 4G destekli akıllı saatin tabii ki görüntülü ve sesli aramayı da desteklediğiniz ve istediğiniz an arama yapabildiğini de belirtelim.

Artıları
Belli seviyeye kadar suya dayanıklı
Sesli ve görüntülü arama özelliği var
Uzaktan gözlemleme sistemi var

Eksileri
Sürekli yeniden başlatmak gerekebiliyor

GBD Akıllı Saat

Su geçirmez modellerden biri olan GBD, IP67 sertifikasıyla beraber geliyor. 10 metreye kadar suya dayanıklı olan akıllı saat, sohbet özelliği adı verilen bir özellikle beraber geliyor. Bu özellikle beraber çocuğunuz 30 saniyeye kadar sesli mesajları kayıt edebiliyor ve bu mesajları size gönderebiliyor.

İki yönlü iletişim imkanının sunulduğu akıllı saatin, 3 numaraya kadar SOS numarası kaydetme özelliği var. Her hangi bir acil durumda SOS modunu çalıştırarak bu numaralara çağrı gönderilmesini sağlayabiliyorsunuz. Ayrıca saat diğer modellerden farklı olarak bir dahili el feneri uygulamasıyla beraber geliyor ve el feneri olarak da kullanılabiliyor.

Artıları
El Feneri olarak kullanılabiliyor.
3 SOS numarası kayıt edilebiliyor.
IP67 sertifikası var

Jojo Siwa Akıllı Saat

Pembe renkli bir akıllı saat tasarımıyla gelen seri, kızının için başarılı akıllı saat modellerinden biri olarak öne çıkıyor. Selfie kamerası, hesap makinesi bölümü, eğlence ve eğitim için kullanılan özellikleri derken kullanışlı bir akıllı saat modelinin sunulduğunu söylemek gerekiyor.

Bu modelin diğer akıllı saatlerin üzerine çıkan noktasının ise pil dayanma süresi olduğunu ekleyelim. Adımsayar gibi uygulamaları olmasına karşın pil dayanma süresinin diğer modellerin üzerinde olduğunu görmekteyiz.

Artılar
Adımsayar özelliğinin olması
Hesap makinesinin bulunması

Eksileri
Farklı bir renk seçeneği yok

Wzpiss Akıllı Saat

Biraz daha kaliteli bir akıllı saat modeli olan Wzpiss, paslanmaz çelik yüzeyle beraber geliyor. Saatin yerleşik bir aktivite takip sistemi var. Bunun dışında saate SIM kartı takmanız ve WtahsApp gibi uygulamaları kullanmanız da mümkün. Aktivite takip sistemi ise varsayılan olarak sunulmakta.

Artıları
Paslanmaz Çelik yüzey
Android ve iOS ile tam uyumlu

Eksileri
Pil süresi daha iyi olabilirdi.

Çocuklar için en iyi akıllı saat modellerinden söz ettik. Bu modellerin dışında siz de önerilerinizi sunabilirsiniz.

Önceki İçerikiOS 13.4.1 Sürümü Yayınlandı – Değişiklikler Neler?
Sonraki İçerikSamsung Galaxy Watch vs Apple Watch 3 Karşılaştırması
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

1 YORUM

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?