2020 MacBook’larında USB 2.0 sorunları ortaya çıkıyor

0
107

MacRumor tarafından açıklanan bir rapora göre 2020 yılında üretilen MacBook’larda adaptörlerden veya usb çoklayıcılarından kaynaklanan bir USB bağlantı sorunu yaşanıyor.

MacRumors haberi şu şekilde:

“Yeni 13 inç MacBook Air ve MacBook Pro sahipleri USB 2.0 aksesuarları ile ilgili bazı sorunlar yaşıyorlar. Şikayetler genellikle bağlantı kopması şeklinde. Reddit ve MacRumor forumlarında bu şikayetleri görebilirsiniz”

2020 MacBook’larında yaşanan USB 2.0 bağlantı kesilmesi sorununda rastgele bağlantı kesilmesi, veri kaybı gibi şikayetler söz konusu. Bu sorunlar mouse, harici monitör ve ses cihazları da dahil bir çok cihazda görülüyor. Bu sorunlardan hangi cihazların etkilendiği hakkında tam bir düzen henüz oluşmuş değil.

Sorunun adreslenme ile ilgili olduğuna dair gelen bazı bilgiler var. Apple’ın yeni bir macOS sürümü ile bu sorunu ortadan kaldıracağı forumlarda ifade ediliyor. Bir Reddit kullanıcısı paylaştığı gönderisinde sorunun; Mac’in USB 2.0 proksilerinin adreslenmesi ile ilgili sorun yaşadığını ve bu sorunun birkaç dakikadan bir kaç saate kadar sürdüğünü söylemiş. Çözüm olarak da USB 3.0 bağlantılı aksesuar kullanılması gerektiğini ifade etmiş. Bu çözüm tabii ki her kullanıcı için uygun bir çözüm değil.

Sonuç olarak; 2020 yılında üretilen bir MacBook Air veya MacBook Pro kullanıyorsanız USB 2.0 ile ilgili bir sorun yaşıyorsanız şaşırmayın. Bu sorunu yaşayan tek kişi siz değilsiniz. Yeni bir aksesuar kullanabiliyorsanız kullanın. Bunun dışında bir çözüm olarak Apple’ın MacOS güncellemelerini takip edin. Bu konu hakkındaki Reddit forumlarını da takip etmenizi öneririz. Kalıcı bir çözüm bulunduğunda biz de sitemizde paylaşacağız.

Önceki İçerikiPhone 12 Ekran Yenileme Hızı Belirlendi
Sonraki İçerikiOS 14 Yerine iPhone OS Geliyor
2009 yılında başladığı web serüvenine TechnoMoji.com ile birlikte devam eden yazar Elektrik Elektronik Mühendisi olup, evlidir. Egemen ve Doğukan'ın babasıdır.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?