2020 MacBook ile Klavyeler Değişecek

0
179

Apple yeniden atağa geçti. Marka çok kısa bir süre önce yeni kulaklık modellerini satışa sundu. Tanıtımın hemen arkasından doğrudan satışa sunulan kulaklık modellerinden sonra şimdi ise 16 inçlik MacBook bilgisayarı gündemde. Yeni bilgisayarın özelliklerinin neler olacağı konusunda daha önce paylaşımlarda bulunmuştuk.

Tıpkı kulaklık modellerinde olduğu gibi MacBook modellerinin de ansızın satışa çıkması söz konusu olabilir. Sürekli yeni ürünlerini pazara sunmaya devam eden markanın bunun dışında bir planı daha olduğunu da ekleyelim. Ünlü analist Ming Kuo tarafından sızdırılan belgeler, markanın bundan sonraki aşamada 2020 MacBook modellerini tanıtacağını gösteriyor.

2020 MacBook Eski Klavyelere Dönüyor

16 inç MacBook modelinin hemen sonrasında yenilenmiş olarak geleceği düşünülen 2020 MacBook modellerinin tanıtımı yapılacağı söyleniyor. 2020 Haziran ayında tanıtıma çıkması beklenen yeni modelin, tıpkı iPhone SE 2 akıllı telefonlarında olduğu gibi önemli değişikliklerle beraber geleceği de söyleniyor.

Buna göre yeni serinin ilk olarak klavyeleri değişecek. Kelebek klavyelerinde istediği başarıyı tam olarak elde edemeyen ve son dönemde eleştiriler almaya başlayan markanın, bu seriyle beraber scissor klavyelerini kullanacağı ortaya çıktı.

2020 MacBook

Makas mekanizması olarak bilinen klavye sisteminin kullanılacağı 2020 MacBook modellerinin, hem eskiye dönüş yaptığını hem de daha iyi bir yapı sunduğunu görmek mümkün olacak. Makas klavye tipi olarak söz edilen klavyeleri Wistron tarafından tedarik edilecek olan serinin, klavyeleri için güncelleme geldiğini de görmek mümkün olacak.

Yani her ne kadar eski modellerin yeniden kullanıma alınacağı konusunda bir rapor ortaya çıkmış olsa da makas klavyelerinin de yeni nesle göre uyarlanmış bir versiyonunu görmek mümkün olacak. Haziran ayında tanıtılması ve hemen sonrasında da satışa çıkması beklenen 2020 MacBook modellerinin fiyatı ve donanım özellikleri konusunda ise herhangi bir bilgi sunulmadığını söylemek gerekiyor.

2020 MacBook

Zaman içerisinde bu model hakkında daha fazla bilgi paylaşımı yapılması mümkün. Tedarikçilerden gelecek olan üretim raporları, serilerin özelliklerinin ortaya çıkmasında ana etken oluyor. Aynı durumun 2020 MacBook modeli için de geçerli olmasını bekliyoruz.

Önceki İçerikwatchOS 6.1 Yayında ! Değişimler Neler?
Sonraki İçerikmacOS Catalina 10.15.1 Güncellemesi Neler Getirdi?
Uzun zamandır mobil teknolojiler üzerinde çalışmalar yapan ve teknoloji dünyasını yakından takip eden İbrahim, yaptığı çalışmalarla teknoloji dünyasında elde ettiği deneyimleri AppleUzmani.net üzerinden paylaşmakta.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?