2020 iPhone Fotoğraf Ödülleri Açıklandı – iPhone 4 Ödül Aldı

0
210

iPhone kameralarının farklı bir yeri, akıllı telefon dünyasında farklı bir konumu var. Telefonların kamerası o kadar ünlendi ve iPhone tarihinde kamera özelliklerinin öyle bir yeri var ki 2007 yılından bu yana her sene iPhone fotoğraf yarışması düzenleniyor. Bu yılda düzenlenen yarışma sonuçlandı ve 2020 iPhone Fotoğraf Ödülleri sahiplerini buldu.

Yarışmada sadece yeni iPhone modelleri ile çekilmiş olan fotoğraflar öne çıkmadı. Büyük ödülü değil ama farklı bir kategoride kazananlar arasında iPhone 4 akıllı telefonları bile yer aldı. 20’nin üzerinde ülkeden fotoğrafların seçildiği yarışmada büyük ödülü alan ve derecelendirmeye giren fotoğraflar da bir hayli dikkat çekici.

2020 iPhone Fotoğraf Ödülleri Kazananları

Yılın en iyi fotoğrafı olduğu açıklanan ve büyük ödülün sahibi olan fotoğraf “Uçan Çocuklar” isimli fotoğraf oldu. Birleşik Krallık’tan katılımcı olan ve sokak fotoğrafçısı olduğu belirtilen Dimpy Bhalotia tarafından çekilmiş olan fotoğraf, iPhone X kamerasından çıkma.

2020 iPhone Fotoğraf Ödülleri

Bu fotoğrafın dışında birincilik ise Hindistan’a gitti. Artyom Baryshau tarafından çekilen ve “Duvar Yok” olarak isimlendirilen bu fotoğrafta birinci sırada yer aldı. Bu fotoğrafta iPhone 6 akıllı telefonuyla çekildi.

2020 iPhone Fotoğraf Ödülleri

İkincilik ödülünü alan ise Çin’den oldu. Geli Zhao tarafından çekilen ve rüzgarın dalgalandırdığı çarşafların gözüktüğü fotoğrafta iPhone XS Max ile çekildi. Biraz daha yeni bir model ile çekilmesi, teknik olarak görüntünün daha iyi olduğunu gösteriyor.

2020 iPhone Fotoğraf Ödülleri

Son olarak üçüncülük ödülünü alan ise Irak oldu. Salf Hussain tarafından yaşlı bir adamın çekildiği “Gençlik Şeyhi” isimli fotoğraf üçüncü sırada yer aldı. Bu fotoğrafın portre çalışması olması, diğerlerinden biraz daha ayrılmasını sağladı. Bu fotoğraf ise iPhone X akıllı telefonlarıyla çekilmiş.

2020 iPhone Fotoğraf Ödülleri

Bu yılın sürprizi olan akıllı telefon ise iPhone 4 oldu. 10 yıl önce tanıtılan klasik telefon iPhone 4 ile çekilmiş olan fotoğraf, “İnsanlar” kategorisinde birincilik aldı. Omar Lucas tarafından çekilen fotoğraf eski iPhone modellerinin neler yapabildiğini de göstermiş oldu.

2020 iPhone Fotoğraf Ödülleri

2020 iPhone Fotoğraf Ödülleri ödülleri için tüm listelere ve fotoğraflara ulaşmak isterseniz buradaki bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz.

Önceki İçerikiOS 14 beta 3 ve iPadOS 14 beta 3 Yayınlandı
Sonraki İçerikiOS 13.5.1 İmzaları Kapandı – Eski Sürüme Veda
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?